Hobiler

100 Adet Etamin Seccade Modelleri

Şemalı etamin seccade örnekleri bize hem motif açısından hem de yapımı açısından gerekli tüm bilgileri veriyor. Ramazan ayının bahara denk geldiği şu güzel uzun akşamlarda sahura kadar oturan hanımlar zamanlarının büyük bir kısmını el işi yaparak geçiriyor. El emeği göz nuru hediyelik seccadelerin her biri özel motifler ile süsleniyor. En sevdiğimiz 100 farklı etamin seccade modelleri ile şemalarını sizler için bir araya getirdik. Nasıl yapıldığını, iplerinı, renklerini ve detaylarını galerimizdeki örnekleri inceleyerek anlayabilirsiniz.

Etamin seccade modelleri çiçekli tasarımların yanında değişik bir çok motif ile de süslenmektedir. Şemalı modellerin yapımı en kolayıdır. Çiçek dışında lale, cami, ağaç, dallar ve geometrik şekiller etamin seccade örneklerinde en çok kullanılan motiflerdir. El işi ile yapılan etamin seccadeler yani kaneviçe seccade örneklerinin zemin malzemesi de motiflerde oldukça önemlidir. Zemin malzemesine göre ip seçimi, iğne kalınlığı ve ip rengi seçimi yapmak gerekir.

Kalın kumaştan koyu renk zeminli etamin seccade örnekleri ve yapılışları farklıdır. Bu seccade modellerinde açık renkler kullanılır. Kırmızı yeşil gibi koyu renkler kullanılmaz. Galerimizdeki birbirinden güzel şemalı etamin seccade modellerini inceleyerek farklı fikirler alabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ