instagram takipçi satın al

Hobiler

Tığ İşi Örgü Converse Bebek Patiği Yapılışı

Tığ İşi Örgü Converse Bebek Patiği Yapılışı

Anlatımlı olarak tığ işi örgü converse bebek patiği yapılışı sitemizde yer alıyor. Converse patikleri beğendiyseniz ve yapmak istiyorsanız buyrun sitemize!


Malzemeler

Ben lanaso alara kullandım. Nako pırlanta, nako bonbon da kullanılabilir.
Tığ numaram 2.0mm

Converse Bebek Patiği Yapılışı

Verdiğimiz ölçüler 3-6 aylık bebekler içindir.
1 zincirle başlıyoruz. 20.zincirden itibaren 10 tane sık iğne, 9 adet ikili trabzan, son zincirin içine 5 adet ikili trabzan yapıpyan kısma geçiyoruz. Sırayla 9 ikili trabzan, 10 adet sık iğneyle sıra sonuna birleştiriyoruz. ikinci sıramıza 2 zincirle çıkıp yine aynı yere ikili trabzan, yanındaki sık iğneye tekrar ikili trabzan, 10 adet ikili trabzan, 9 adet üçlü trabzan, bir önceki sırada yaptığımız 5 adet ikili trabzanların üstüne ikişerli ikili trabzan yaparak arttırma yapıyoruz.( Burun kısmında 10 adet olacak trabzan sayısı) 9 adet üçlü trabzan, 10 adet ikili trabzan, yanındaki sık iğnenin içine iki adet ikili trabzan,ikinci sıranın başlangıcındaki zincirin yanınada bir adet ikili trabzan yapıp birleştiriyoruz. Üçüncü sıraya üç zincirle çıkıyoruz. İlk trabzanın içine 2 adet, ikinci trabzanında içine 2 adet, üçüncü trabzanında içine yine 2 adet üçlü trabzan yaparak arttırma yapıyoruz. Burun kısmına kadar 18 adet üçlü trabzan, burun kısmında yine 1 arttır, 1 ör yaparak 5 adet arttırmamızıda yapıyoruz. 20 adet üçlü trabzan, bir sonrakine 2 adet üçlü trabzan, yine 2 adet üçlü trabzan ve içüncü sıraya çıkarken çektiğimiz zincirin hemen yanına tekrar 1 adet üçlü trabzan yapıp birleştiriyoruz. İpimizi koparmayalım… Üçüncü sıra bittikten sonra toplamda 63 adet üçlü trabzanımız olacak.

İpimizi koparmadan üst sıraya geçtik. 4.resimde gördüğünüz gibi tabanın düz olan kısmı altta kalacak şekilde iki sık iğne arasından ilmek alarak 63 adet sık iğne yapıyoruz. Bir üst sırada hiç arttırma yada eksiltme yapmadan 5. Resimde gördüğünüz gibi 63 adet ikili trabzan yapıp sıra sonunda ipimizi koparıyoruz. Kalıpları soran arkadaşlara cevap olsun, Kalıplar bir çorap firmasının çoraplarının içinden çıktı. Çorap satan yerlere bakabilirsiniz.

Tabanınız bittiyse, patiğimizin arka kısmına geçebiliriz. 1. Resimde gördüğünüz gibi tabanımızı ikiye katlıyoruz. Ön kısımda 30 adet trabzanı ayırıp, topuk kısmında kalan 34 trabzanın üstüne sıkiğne ile devam ediyoruz. 34 sık iğneyi yapıp 1 zincirle geri dönüyoruz. bu sırada tersten örüp 33 sık iğne yap skra sonunda bir zincirle geri dön…. Bu işlemi 23 sık iğne kalana kadar devam ediyoruz. 1 zincirle dönüp patiğin burun kısmıda dahil olmak üzere çevresini 74 sık iğne ile tamamlıyoruz (4.,5.,6. Resimlerde görüldüğü gibi)

1. Resimde gördüğünüz yerden mavi ipimizi takıyoruz ve 2. Resimde gördüğünüz yere kadar 46 sık iğne yapıyoruz. Tığımızın başını dolayıp 3. Resimde gördüğünüz gibi 1 adet 2 li trabzan öreceğiz. Şimdi kesme işlemine başlayabiliriz. 1 ikili trabzan, 1 kesme işlemi, 1 ikili trabzan, 1 kesme işlemi… Bu şekilde 9 adet ikili trabzan ile ikili trabzanla kesme işlemi yapıyoruz. (not:4. Resimde olduğu gibi) sıra sonunda birleştirip 1 zincirle geri dönüyoruz. Arkadan 19 adet sıkiğne yapıp tekrar ön yüze dönüyoruz. Bu sıradada atada hiç tek trabzan örmeden 9 det daha kesme işlemi yapıyoruz. 1 zincirle geri dönerek 9 adet sık iğne, 1 zincirle dön, 1 sık iğne atla, diğer sık iğneye batarak 4 sık iğne yapıyoruz. 1 zincirle tekrar geri dönüyoruz2 sık iğne yapıp ipimizi koparıyoruz.

1.resimde tığ ile gösterdiğim yerden mavi ipimizi takıyoruz. 13 adet 2 li trabzan yapıp patiğin dil kısmına geçiyoruz. Geri dönül 13 adet sık iğne, üç zincirle dön ön yüzden 13 adet ikili trabzan, 1 zincirle dön 13 sık iğne yap….. Bu şekilde 4 sıra örüp bitiriyoruz. 4. Resimde gördüğünüz yerden kırmızı ipimiz takıp diğer taraf kadar sık iğne örüp, 1 zincirle geri dönüyoruz. 1 sıra daha sık iğne yapıp bitiriyoruz. Amblem içinde sihirli halka içine 12 adet üçlü trabzan yapıp birleştiriyoruz

Örnek fulya.savastuncyurek instagram sayfasından alıntıdır.

Örgü Converse Patik Örnekleri sayfasına göz atabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ