instagram takipçi satın al

Hobiler

Yandan Çarklı Örgü Modeli Yapılışı

Yandan Çarklı Örgü Modeli Yapılışı

Yeni bir örgü tekniği olan yandan çarklı örgü modeli yapılışı ile karşınızdayız. Bayan yelekleri ve bebek örgülerinde kullanabileceğiniz güzel bir örnek.

Merhaba arkadaşlar örneğimiz 12 ilmekten oluşuyor. Bu model tek başına çokta anlamlı durmuyor. Ama mesela bir hırka kenarında, yelek ve battaniye kenarlarında kullanabilirsiniz. Çok şık ve görüntüsüyle gösterişli bir modeldir. Şimdi yapılışına bakalım.

Yandan Çarklı Örneğin Yapılışı

Her zaman ki gibi ilk olarak ilmek sayısını atarak başlıyoruz. 3 kenar ilmeği bırakarak yapıyoruz.

İlk olarak 3 kenar ilmeğini düz örüyoruz. 1, düz 1 ters 1 düz 1 ters 1 düz 5 ilmek bu şekilde örüyoruz. 2 ilmeği düz olarak kesiyoruz. 1 ters, 1 düz, 1 ters, 1 düz, 1 şişe dolayıp artırıyoruz ve 1 düz örüp 3 kenar ilmeğimizi örüyoruz.

Arka sırasında 3 kenar ilmeği ör, 1 tane ters, artırdığımız ilmeği de ters örüp bir ilmek artırıyoruz. Daha sonra gelişine göre örüyoruz. az önce kestiğimiz ilmeği yine sola doğru kesiyoruz. Yanındakini yine düz, ters, düz, ters olarak örüp ve 3 kenar ilmeğimizi örüyoruz.

3 kenar ilmeği alıp, 1 düz, 1 ters, 1 düz 2 tane ilmeği alarak sağa doğru kesim yapıyoruz. Ters, düz, ters örüp artırıyoruz ama öne çekip artırıyoruz çünkü bu ilmeği ters örülecek ve 3 kenar ilmeğimizi yapıyoruz.

Yine 3 kenarımızı alıp 2 ters, 1 düz 1 ters 1 artır,1 ters, 1 düz, 1 ters, 1 düz yine 1 ilmeği sola doğru eksiltiyoruz ve 1 düz 1 ters örüp yine kenar ilmeklerimizi örüyoruz.

Yine 3 kenar ilmeğimizi alıp 1 düz, 1 sağa doğru kes, 1 ters, 1 düz, 1 ters, 1 düz 1 artır, 1 ters,  1 düz, 1 ters, 1 düz, kenar ilmeklerimizi örüyoruz.

Kenar ilmekleri al 2 ters,1 düz, 1 ters, 1 düz, 1 ters 1 artır, 1 ters 1 düz, 1 ters 1 düz ipimizi öne alıp sola doğru kesiyoruz. Örneğimiz bu şekilde ortaya çıkıyor ve yine ilk baştan aynı şekilde başlayarak ikinci örnek sırasına geçiyoruz.

Bu modelimiz öyle bir duruşa sahip ki bir birinin içinde s çizer gibi harika bir model oluyor. Şimdiden örenlere kolay gelsin. İyi günlerde kullanın…

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ