İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hobi Çalışmalarında Boya Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Hobi olarak ilgilenseniz de bir çalışma yaptığınızda sonucun hayal ettiğiniz gibi olmasını isterseniz. Ancak bunu başarmak için kullandığınız malzemelerin tümünü özenle seçmeniz gerekiyor. En önemli malzemelerden biri de kullandığınız boyalardır. Bu nedenle ahşap, seramik ya da cam çalışmalarında boya seçimi yaparken kaliteden asla ödün vermemeniz büyük önem taşıyor. Tercih edebileceğiniz markalar arasında Cadence de yer alıyor.

blank

Özellikle yeni başlayanlar için Caddence boya oldukça ideal bir seçenektir. Nedenlerini hemen sıralayalım. Kapatıcılık bakımından beklentileri tam olarak karşılar ve aynı zamanda ikinci kat boyama yapmaya gerek bırakmıyor. Bu sayede hobi çalışmalarına yeni başlayanlar gayet düşük bir bütçe ayırarak boya ihtiyaçlarını giderebiliyor. Kolay uygulanması da bu ürünlerin benzerlerine nazaran daha fazla ön plana çıkmasını sağlıyor.

Fırça kullanma noktasında acemi olanlar da boyanın kolay yayılma özelliği sayesinde çalışmalarını Cadence akrilik boya ile zorlanmadan renklendirebiliyor. Boya seçimi yaparken kaliteye büyük önem vermenizi istememizin bir diğer nedeni de boyanın kurumasının ardından tonunu değiştirmemesi gerektiğidir. Kullanacağınız boyanın rengi özellikle sanatlar çalışmalarda çok büyük önem taşıyor. Rengin bir süre sonrasında değişmesi hobi çalışmalarında hiç istenmeyen bir durumdur.

Farklı Yüzeylerde Etkili Sonuç Almanızı Sağlayan Boyalar

Kalitesiyle dikkat çeken Cadence multisurface boya pek çok farklı yüzeyde kullanılabilen bir boya olmasıyla hobi çalışmalarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Cam, porselen, seramik, ahşap gibi pek çok farklı yüzeyi bu boya ile kolayca renklendirebilirsiniz. Plastik malzemelerin boyanmasında dahi rahatlıkla kullanılabilen bu boya hobi çalışmaları yapan herkesin mutlaka temin etmesi gereken malzemeler arasında yer alıyor. Kaygan yüzeylerde de uygulanabilen bir boya olması özellikle cam ve porselen gibi malzemelerde boyama çalışmasının gönül rahatlığı ile yapılabilmesine olanak tanıyor.

Bu arada son yıllarda ahşap çalışmalarında vintage stilinin bir hayli popülerlik kazandığını sizde fark etmişsinizdir. Hatta bu akım çeşitli mobilyalarda eskitme çalışmasının yapılmasını dahi beraberinde getirdi. Çalışmalarınızda bu etkiyi yakalamak için Cadence very chalky boyayı seçebilirsiniz. Kaliteli bir sonuç almanızı sağlayan bu boya doğru şekilde uygulandığında her türlü çalışma üzerinde vintage etkisini yakalamanızı sağlar. Üstelik tek kat uygulama çoğu zaman yeterli oluyor.

Hobi Malzemeleri Nereden Temin Edilmeli?

Bu malzemeleri temin edebileceğiniz pek çok platform bulunuyor. Ancak sizlere önerimiz internetten sipariş vererek malzeme ve boya ihtiyacınızı karşılamanız olacak. Çünkü internette hobi malzemeleri satan mağazalara nazaran çok daha fazla sayıda ürün çeşidi bulabilirsiniz. Her türlü ürün gibi hobi malzemeleri ve boya çeşitleri internette çok daha uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Dolayısıyla daha düşük bir bütçe ayırmanız yeterli olabiliyor.

Özellikle Hobi Dünya adresinde markanın tüm ürün çeşitlerini bir arada bulabilirsiniz. Her türlü hobi çalışmasında kullanılabilecek malzemeler de bu sitede cazip rakamlar eşliğinde beğeniye sunuluyor. Ayrıca sitenin yüz güldüren ödeme kolaylıkları sunduğunu da belirtmek isteriz.

Not: Sponsorlu İçeriktir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir