İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kurdele Nakışı Havlu Modelleri

Bir başka el işi sanatı olan kurdele nakışı havlu modelleri ile karşınızdayız. Kurdelelerle süslenmiş olan birbirinden güzel havlu örnekleri paylaştık.

Kurdele nakışı ile çiçekler, güller ve papatyalar yapılarak havlular süsleniyor. Kurdele ile süslenmiş havlular çok güzel görünüyor. Bir el işi sanatı olan kurdele nakışı işi kurdele, iğne ve ip ile rahatlıkla yapılmaktadır. Çok fazla malzeme gerektirmeyen bu işi sizlerde öğrenebilirsiniz. Kurdele nakışı ile harika güller ve çiçekler yapılmaktadır. Bu yapılan çiçekler ile havlular gibi el işleri süslenmektedir. Bunun dışında çiçekleri çok farklı alanda dekoratif malzeme olarak da kullanabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda paylaşımlarımızda kurdele nakışı tekniklerine yer vermeyi düşünüyoruz. Kurdele nakışı öğrenmek istiyorsanız bizi takipte kalın.

Kurdele Nakışı Havlu Örnekleri

Yukarıda kurdele nakışı çiçek ve güller süslenen havluları paylaştık. Paylaşmış olduğumuz modeller Kurdele Tasarım instagram sayfasından alınmıştır. Bazen satılık mı düye soran arkadaşlar oluyor. Biz el işi hobiler sitesi olarak internet sitemizde hiç bir modelin satışını yapmıyoruz. Sadece modelleri görsel amaçlı olarak yayınlıyoruz.

Kurdele nakışı dışında kasnak, iğne oyası ve tığ oyası ile de havlular süslenmektedir. Bunun dışında bir de tel kırma tekniği vardır. Biz havlu kenarları sayfasında şimdiye kadar yüzlerce model paylaştık. Ara ara anlatımlı modellere de yer veriyoruz. Çeyiz bohçalarına koymak için sizde el yapımı havlular yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer boş vaktiniz çoksa bunu değerlendirmenizi öneriyoruz.

Bir yorum

  1. Kader 16 Mayıs 2017

    Kurdele nakışlı havlular çok güzel duruyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir