İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Baykuş Eldiven Yapımı

Baykuş eldiven yapımı tarifi. 2 şişle kışlık örgü eldiven yapılışı konumuzda bir eldivenim yapımının tüm detaylarını ince ayrıntılarına kadar paylaştık.

Nur_crochet hanımın yeni bir eldiven anlatımıyla karşınızdayız. Modelin adına baykuşlu eldiven yazdık fakat siz farklı motiflerle de süslemek isterseniz süsleyebilirsiniz.

Nur hanım baykuş eldiven için kullanmış olduğu şiş numarasını ve ilmek sayılarını detaylı olarak sayfasında paylaşmış. Açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Baykuş Eldiven Yapılışı

Şiş 4 no… ip bebe ipi ama markasını veremiyorum kağıdını kaybettim… 40 ilmek başladım. 20 sıra lastik ördüm . Düz örgüye geçince yanlar 20 şer ilmek olacak şekilde ortadan ilmek çıkartıyorum , (yani şişe ipi 1 kez dolama işlemi ) örgünün ters tarafında herhangi bur işlem yapmıyoruz bütün ilmekleri ters olarak örüyorum. Düz tarafında ise her seferinde ortadaki arttırdığımız ilmeğin iki yanından arttırmaya devam ediyoruz toplamda 15 ilmek olunca yandaki ilmekleri şiş te bekletip ortadaki 15 ilmeği 7 sıra örüp ilmekleri kapattım. Kalan ilmekleri birleştirip örmeye devam ettim ben 10 sıra düz 7 sıra da lastik örüp ilmekleri kapattım siz elinize ölçerek daha kısa yada uzun örebilirsiniz. En son kenarını dikip üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz , benim eldivenlerim #baykuş lu olacak.

Baykuş Eldiven Yapımı
Baykuş Eldiven Yapımı
Baykuşlu Eldiven
Baykuşlu Eldiven

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir