İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pet Şişeden Roket Yapımı

Pet şişeleri değerlendirmenin diğer bir yolu ise pet şişeden roket yapımı. Çocuklarınızla beraber plastik şişelerle oyuncak roketler yapabilirsiniz.

Çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirmenin ve onlara el becerisi kazandırmanın en güzel yolu olan el işi projeleri içinde, bizlere en yaratıcı fikirleri veren malzemenin pet şişeler olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü pet şişelerle inanılmaz işler ortaya çıkarılabiliyor. Bu işlerden birisi de pet şişeden roket yapımı.Özellikle erkek çocukların sevdiği ve ilgisini çektiği roketleri, onlarla birlikte çocuğunuzun hayal gücüne bırakarak üretebilirsiniz. Peki, bir pet şişeyi nasıl bir rokete dönüştürürsünüz? Bu sorunun cevabı, makalemizde paylaştığımız roket yapımı aşamalarında bulabilirsiniz. İyi keyifler…

Malzemeler:

Pet şişesi

Tutkal

Karton ya da kalın mukavva

Renkli ve şekilli stickerlar

Akrilik veya kumaş boya

Fırça

Makas

Yapılışı:

  • Pet şişenizi kapağı ile birlikte beyaz akrilik veya kumaş boyası ile boşluk kalmayacak şekilde tamamen boyayın. Ardından roketin ayaklarını yapmak üzere bir mukavva veya kartonu resimde göründüğü şekilde kesin. Bu kestiğiniz ayaklardan 2 tane yapmanız gerekiyor. Bunları da istediğiniz renge boyadıktan sonra pet şişenin iki yanına, hafif öne doğru çapraz olacak şekilde bir tutkal yardımı ile yapıştırın ve kurumaya bırakın.

Pet Şişeden Roket Yapımı 1

  • Zevkinize göre kırtasiyeden aldığınız stickerları kullanarak veya çeşitli kumaş ve kağıtlardan keserek oluşturduğunuz şekilleri kullanarak roketinizin üzerini resimdeki gibi süsleyebilirsiniz.

Pet Şişeden Roket Yapımı 2

 

  • Son olarak roketinizin tepe kısmını yapmak için mukavva veya kartondan kestiğiniz bir daireyi huni şeklinde kıvırıp yapıştırarak hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız parçayı pet şişenin kapak kısmına geçirin.

Pet Şişeden Roket Yapımı 3

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir