İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dar Odalar için Montessori Ranza Seçimi Nasıl Yapılır?

Dar odalar için ranza modeli seçiminize yardımcı olacak ipuçlarını sizler için derledik. Dar odalarda kullanılması için tasarlanan ranza modelleri, kullanışlı yapıları ile ailelerin beğenisini kazanacak. Ufak yaşam alanlarında kalabalık bir nüfus ile yaşayan ailelerin ihtiyaçlarını karşılayan ranzalar, dar yaşam alanlarda kurtarıcı görevi görmektedir. Genellikle aynı odada kalan çocukların dar bir odaya sahip olduğu yaşam alanlarında sıklıkla kullanılan montessori ranzalar kimi modellerinde iki, kimi modellerinde ise 3 kişinin yatabilmesine imkan sağlıyor.

montessori ranza modeli

Dar yaşam alanları için tasarlanan montessori ranzaların başında yavrulu ranza modelleri gelmektedir. Yavrulu ranza modellerinde, en üstte ve altta olmak üzere iki kişi hali hazırda yatmak için tasarlanan ranzaların, altında içeriye giren bir mekanizma bulunmaktadır. İşte ranzaya ismini veren bu mekanizma yavrulu ranza olarak adlandırılıyor. Bu kısım, ranzanın içerisine girmekte ve kolayca çıkartılmaktadır. Kullanıcı yatağını toplamak için kalktığında ise, ranzayı tekrardan, içeriye iterek, yer tasarrufu sağlamış olacaktır. Böylece bir ranza da üç kişi kolaylıkla yatabilmektedir.

Dar Yaşam Alanlarında Üç Yataklı Ranzalar

dar odalar için ranza modeli

Konu inovasyon olduğunda onlarca farklı fikir üretilmekte ve hayata geçirilmektedir. Özellikle dar yaşam alanlarında yer tasarrufu sağlamak adına, yavrulu ranzalar, altta ikili yatak, gardırop üzerinde ranza gibi, farklı çeşitler bulunmaktadır. Onlarca farklı model, kullanıcıların günlük yaşamını kolaylaştırmaktadır. Sizler de yavrulu yatakları keşfetmek istiyorsanız, montessori bebek odası kategorimiz içerisinde yer alan, montessorili ranza modellerimize göz atabilirsiniz.

Ranza Seçim Önerileri

dar alanlar için ranza modelleri

Ranza seçerken, ranzanın modeli, malzemesi, işlevselliği ve kullanışlılığına dikkat edilmelidir. Bir çok farklı ranza modeli bulunmaktadır. Öncelikle dar yaşam alanlarında montessori ranza modelleri seçerken, bu ranzanın olabildiğince az yer kaplayan bir model olması gerekmektedir. Mesela ranzanın üst kata çıkan merdiveninin ranzanın yanında basamaklı olan modelleri değil, tırmanma merdiveni ile kullanılması uygun olacaktır.

Dar alanlarda ranza seçerken mutlaka yavrulu montessori modelleri kullanılmalıdır. Böylece üç kişi aynı odada rahatlıkla, ranzayı kullanabilecektir.

en kullanışlı ranza modelleri

Ranzanızı seçerken, üretim malzemesine göre de seçim yapabilirsiniz. Ahşap ve metal üretim malzemelerinden imal edilen ranza modelleri bulunmaktadır. Her iki malzemeden üretilen ranzalar da kullanışlı ve dayanıklı modellerin üretiminde kullanılmaktadır.

Ranza seçimi yaparken, tercih edeceğiniz tek kişilik yatağın ranzanızın ölçüleri ile uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Üstelik konforlu ve rahat bir yatak seçimi yaparak konfor seviyenizi de arttırabilirsiniz.

Ranzanın üst kısmında mutlaka korkuluk olmasına önem göstermelisiniz. Ranzadan olası düşmelerin önüne geçmek adına, ranza korkuluklarının sağlam ve sıkı bir montaj sürecinden geçirilmesi gerekmektedir.

Bu makalede kullanılan görsel ve yazılı materyalde kaynak www.trendmobilya.com kullanılmıştır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir