İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Paletten Köşe Takımı Yapımı

Geri dönüşüm projeleri grubunda paylaşılan Gülhan hanımın paletten köşe takımı yapımı projesinin detaylarını sitemizi ekledik.

Daha önceki bir yazımızda Paletlerden Yapılmış 12 Adet Kanepe ve Koltuk Takımları paylaşımını yapmıştık. Ziyaretçilerimiz tarafından çok fazla ilgi gören bu proje ülkemizdeki bayanlar tarafından da yapılmaktadır. Geri dönüşüm projeleri sayfası üyelerinden Gülhan hanımın paylaşmış olduğu paletten köşe takımı yapımı projesini sizlerle paylaşmak istedim. Gülhan hanım detayları şöyle anlatmış;

Evettt bunlarda benim paletten Köşe takımım. Terasimi nasıl guzellestireyim derken sizden aldığım ilham sayesinde. Genelde herkes esine yaptırmış ama ben kendim yaptım her asamasini öbür türlü tadı çıkmazdi. Eşim de ağır işlerde yardım etti tabiki. Boyasıni ramazanda yaptığım için koku kötü etkiledi sadece bir kat attım daha sonra bir kaç kat daha atacağım. Bütün detaylari yazacağım sizde merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Paletler 6 adet (80*120) 60 tl ikinci el palet satan bir fabrikadan. Önce zımpara yaptım ardından boyadım. Ayaklar için 12 adet baza ayağı aldım internetten. Sünger 120 * 240 iki plaka halinde aldik (210 tl )ben onu kendi ölçüme göre kestim. (Sünger imalatçısindan) döşemeciler çok pahalı satıyor kesme ye bile ekstra para istediler hiç gerek yok. Sünger den artan parçaları minik minik kesip kirpik sünger yaptım Kirlentler için. Kumaş da minderler icin 8.5 Kirlentler için 2 metre aldım toplam (110 tl) tanıdık bi terzi de beraber yaptık kesip dikme işini. Yinede aklınıza takılan bir sey varsa sorabilirsiniz. Yapacak herkese kolay gelsin.

Boya sentetik boya aldım marka hatırlamıyorum. Seçtiğiniz malzemeye göre değişir kumaş filan benim toplam da 400 tl tuttu.

 

Paletten Köşe Takımı 

Paletten Pembe Köşe Takımı 1

Paletten Pembe Köşe Takımı 2

Paletten Pembe Köşe Takımı 3

Paletten Pembe Köşe Takımı 4

Paletten Pembe Köşe Takımı 5

Paletten Pembe Köşe Takımı 6

Paletten Pembe Köşe Takımı 6

Paletten Pembe Köşe Takımı 7

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir