İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Klasik Yatak Odası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klasik yatak odası mobilyalarında son dönemlerde talep artışı yaşanıyor. Özellikle yeni yuva kuran çiftlerin, lüks yaşam alanları oluşturmak adına, tercih ettiği mobilya modellerinin başında, klasik yatak odaları geliyor. Geniş ve lüks yaşam alanlarında klasik mobilyalar kullanıcıların karşısına güçlü bir seçenek olarak çıkıyor. Bu sebeple, son yıllarda klasik mobilya kullanım trendinin de artışı ile birlikte, klasik yatak odası mobilyalarında talep patlaması yaşanıyor.

blank

Lüks yaşam alanları oluşturmak için, tercih edeceğiniz klasik yatak odalarını seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini araştırıyorsanız doğru yerdesiniz. Klasik mobilya seçiminde mutlaka dikkat etmeniz gereken önemli detaylar bulunmaktadır. Gerçi mobilyanızı satın alırken bu detayları atlamayacağınızı düşünüyoruz. Ancak yine de dikkat edilmesi gereken önemli hususların bulunduğunu hatırlatmak isteriz.

Gardırop İç Düzeni

blank

Satın alacağınız yeni yatak odanızın en önemli parçalarından birisi de gardırobudur. Gardırop seçimi oldukça önemlidir. Çünkü iç dizaynının işlevselliği ve kullanıcının beklentileri ile paralellik göstermesi gerekmektedir. Kimi kullanıcılar daha çok raf düzeni talep ederken, kimi kullanıcılar ise daha çok askılık düzeni talep etmektedir. İşte burada kendi talep ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutarak doğru gardırop iç düzenine sahip olan modele yoğunlaşabilirsiniz.

Karyola Sandıklı Mı?

Klasik Yatak odası takımı seçiminizde bir önemli husus ise, karyolanızın sandıklı olup olmaması olacaktır. Karyolanızda sandık olma özelliği bulunuyor mu? Bu özelliğe ihtiyacınız var mı? İşte bu soruları kendinize sorarak, doğru karyola seçiminde önemli bir yol kat etmiş olacaksınız. Kimi kullanıcılar sandıklı karyolaları tercih ederken, kimi kullanıcılar da sandık olmayan karyolaları tercih ediyorlar.

Renk Seçimi

blank

Mobilyaların işlevselliğinin yanında tasarımları da oldukça önemlidir. Özellikle klasik mobilyalarda tasarım oldukça önemlidir. Şık detayları ile tercih edildiği alanlarda öne çıkabilen bu mobilyaların renk seçimi de önemlidir. Yatak odası takımınızın rengini seçerken, hayal ettiğiniz yatak odası dekorasyonu ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekecektir. Bununla birlikte evinizin genel renk tonları ile uyumlu bir yatak odası takımı rengi seçmeniz doğru olacaktır. Örneğin, evinizin genelinde, daha çok altın renklerine yer verilmiş bir konsept bulunuyorsa, yatak odası takımınızda da bu altın renkleri, varaklar ve cilalar ile süslenerek tasarlanmış modellerine odaklanabilirsiniz.

Ölçülere Dikkat

blank

Klasik yatak odası takımınızı seçerken, sahip olacağınız mobilyalarınızın ölçülerine mutlaka dikkat etmelisiniz. Yatak odanıza, uyum sağlaması adına, ölçüler oldukça önemlidir. Genellikle karyola ölçülerine dikkat edilmektedir. Ancak buradaki önemli husus mobilyaların tüm parçalarında bu hassasiyeti göstermek olacaktır. Mobilyaların odada nasıl konumlandırılacağı oldukça önemli olduğu için ne çok küçük ne de çok büyük bir mobilya tercih etmek doğru olmayacaktır. Bu sebeple klasik yatak odası takımınızı seçerken, ölçülerinde hassasiyet göstermeniz gerekecektir.

Daha fazla bilgi için mutlaka https://www.asortie.com adresini ziyaret edin.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir