İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bayanlar İçin Örgü Üçgen Boyunluk Yapımı

Bayanlar için örgü üçgen boyunluk yapımıyla güzel bir örneğe yer verdik. Nur hanımın anlatımıyla boyunluğun yapılışının ayrıntıları burada.

Boyunluk yapılışında şiş 8 numara, orta kalınlıkta iki adet ip yeterli, ilmek sayısı 35 olarak atılmıştır. Bu ölçüler yetişkin içindir.

Üçgen boyunluk yapılışı Nur hanım tarafından açıklanmış. Resimli olarak bir bir nasıl yapıldığı gösterilmiştir. Aşağıdaki resimler ve üzerindeki açıklamaların tamamı boyunluk ile ilgildir. Ölçüleri yetişkin içindir. Boyunluğun resimde küçük göründüğüne aldanmayın yetişkin bayanlar için bir modeldir.

Arkadaşlar boyunlukla ilgili sorulariniza topluca cevap vereyim istedim. Açık hali bu şekilde. Şiş 8 numara ,Boyunluk yetişkinler için , resimde küçük görünüyormuş çocuk için zannediliyor.
Yapılış aşamasına resimleri kaydırarak bakabilirsiniz. İçinde dikiş yok, arttırma eksilme yok , bu şekilde ördüm.

Örgü Üçgen Boyunluk Yapımı

blank

blank

blank

blank

35 ilmek başladım. Düz bir parça ördüm. Eksiltme arttırma yok. Son sıralarda ilik açtım. Baştaki 5 sıra sondaki 7 sıra ve sağ kenardaki örnek pirinç örneği. Sol kenardaki 20 ilmek 2 sıra düz, 2 sıra ters örülmüştür. Ortadaki 10 ilmeğin 6 tanesi ile burgu yaptım. Yanlarda 2 şer ilmek düz ördüm.

blank

Düğmeleri başlangıç kısmına değil yan tarafa ördüm.

blank

Diğer kenarını üzerine katlayıp düğmeleri ilikledim yakasını kıvırdım bitti.

blank

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir