İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Krokodil Boyunluk Yapılışı

Tığ işi örgü ile krokodil boyunluk yapılışı anlatımlı olarak sitemizde paylaşılmıştır. Örgü örmeyi seviyorsanız krokodil boyunluk yapmayı denemelisiniz.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için anlatımlı örgüler paylaşmaya son sürat devam ediyoruz. Şimdi ki modelimiz krokodil boyunluk yapımı. sedefeyla örgü sayfasından almış olduğumuz bu muhteşem örneği sizlerle paylaşmak istedim. Basit yöntemler ile krokodil boyunluk nasıl yapılır sizlerde öğreneceksiniz. Daha önce farklı bir model olan Örgü Yapraklı Boyunluk Yapımı paylaşmıştık. Şimdi krokodil boyunluk yapılışının nasıl yapıldığını hem resimli hemde yazılı olarak paylaşıyoruz. Bu harika örgüyü öğrenmeniz faydanıza olacaktır. Hadi bakalım bu muhteşem boyunluğun nasıl yapıldığını hep beraber öğrenelim.

Krokodil Boyunluk Yapılışı 1

Malzemeler

İp Alize angora gold batik design – 3 no tiğ

1? 8 zincir çekilir geri donup 7.ye 3 lü trabzan yapılır. 2 zincir çekilip ayni yere 3 lu trabzan yapilir..
2? 1 zincir çekilip 2 kere tığa ip dolayıp sonraki kutucuğun tepesine batılır.. 3 zincir çekip yukarıya çekilir.. bu direk yaptığımız yere 5 tane 3 lü trabzan yapılır.
3? 8 zincir çekip geri dönülür.. İlk kutucuğun tepesine 1 tane 3 trabzan yapılıp arttırılır. 2 zincir çekilip 2 kutucuk yapılır.. köşede 2 zincir çekip 2 kere tığa ip dolayıp sonraki kutucuğun tepesine batılıp 4 lü trabzan yapılır..bir kutucuk arttırmış
4? 2. sıranın aynısından yapılarak devam edilir..
5? köşelerde artış yapmayı unutmadan kutucukları yapıyoruz..
6? Dolgulu kısmı yapıp örgümüze bu şekilde devam ediyoruz.

Krokodil Boyunluk Yapılışı 2

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir