Hobiler

Kalp Şeklinde Çiçekli Bayan Boyunluk Yapımı

Kalp Şeklinde Çiçekli Bayan Boyunluk Yapımı

Soğun günlerde hem boyunluk olarak hemde aksesuar olarak kullanabileceğiniz kalp şeklinde çiçekli örgü modelini paylaştık. Örgü boyunluk yapımı ile kalpli ve çiçekli güzel bir örneğin yapılışını öğreneceksiniz.

Malzemeler:

  • Krem kristal ip
  • 4 numara şiş
  • 4 numara tığ

Yapılışı:
Boyun yapımına uç kısımdan 3 ilmek atarak başlıyoruz. Bir kenarından arttırıp 1 ters , 1 düz olacak şekilde lastik örüyoruz. İlmek sayısı 40 oluncaya kadar arttıralım. 40 ilmeğe tamamlayınca ilmek sayısını 2 ye bölüyoruz. 40 ilmeği 1 ilmek 1 şişe 1 ilmek diğer şişe ise örmeden ayırıyoruz. 2 parça olacak şekilde. Diğer ucunu ise buradan geçiriyoruz. Ayrılan 20 ilmeği ön yüzü için düz, arka yüzü için ise ters olarak 20 sıra örüyoruz. Şimdi 20 ilmeği bırakara kalan 20 ilmeği örgünüzün ön tarafında düz, arka yüzünde ise ters olacak şekilde 20 sıra örüyoruz. İlmekleri tekrardan 1 ilmek bir şişten , 1 ilmek diğer şişten alıp 40 ilmek yapıyoruz. 1 ters 1 düz lastik olacak şekilde 50 cm uzunluğunda örüyoruz. Tekrardan ilmekleri  2 şişe ayırdıktan sonra 20 ilmek olacak şekilde 20 sıra örüyoruz. Diğer uç kısmında ise açıklık yapıyoruz. Daha sonra ise 40 ilmeği tekrardan 1 şişte toplayarak 1 kenarından eksiltme yapıyoruz. 3 ilmek kalınca ise bitiyoruz.

Kalpli Çiçekli Boyunluk

Kalpli Çiçekli Boyunluk

Çiçek için

8 zincir örerek birleştiriyoruz. Zincirin içine 3 adet zincir , 3 trabzan , 3 zincir örerek batıyoruz. Tekrardan 3 zincir 3 trabzan 3 zincir örerek batıyoruz. Bunu 5 defa tekrarlayalım. 5 li çiçeğimizin arka tarafına 5 zincir örüp, batıp 10 yere batıyoruz. Bu 5 zincirlerin iç tarafına çiçeğin 2.katını öreceğiz. Çiçeğimizin ikinci katı  10 lu oluyor. Tüm 5 zincirin iç tarafına 3 zincir 3 trabzan 3 zincir örerek batıp çiçeği yapıyoruz. Tekrardan çiçeğimizin arka tarafına 5 zincir örerek batıp 15 yer hazırlıyoruz. Çiçeğimizin üçüncü katı ise 15 li olacak. Çiçeğimizin 4.katı 20 li olacak şekilde yapıyoruz.

Bu içeriği ne kadar faydalı buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ