Hobi

Sabah Soğuğunda Okulla Giden Çocuklara Maske Bere Yapılışı

Sabah soğuğunda okulla giden çocuklar için çok kullanışlı bir maske bere yapılışı. Çocuklarınız artık okula giderken üşümeyecekler.

Malum bu yılda kış saati uygulaması uygulanmadı. Bundan dolayı da sabahçı çocuklar çok erken saatlerde uyanıp okula gitmek zorunda kalıyorlar. Sabahın erkek saatlerinde uyanıp okula gitmek için yola koyulan çocuklar soğuk günlerde zorluk çekiyorlar.

Çocuklar soğuktan etkilenmesin diye onlara maske görünümlü bereler örebilirsiniz. Hem başını, hem yüzünü hemde kulaklarını soğuktan korumaları için onlara maske bere örebilirsiniz. Berenin yapılışı öyle göründüğü gibi zor değil, diğer bereler gibi kolay bir modeldir. Örgüyü az biraz biliyorsanız hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Bir arkadaşımız sağolsun maske bere yapımının tarifini vermiş. Aşağıda berenin tarifi yer alıyor. Aklınıza takılanlar olursa yorum olarak sorarsanız videolu anlatımını da paylaşabiliriz.

Maske Bere

Maske Bere

Maske Bere Yapılışı

85 ilmek başladım bir karış 2 ye2 lastik ördüm önden 25 ilmeği kesip üst sırada tekrar 25 ilmek attım 2 parmak daha lastik örüp düz örgüye geçtim kafa boyu olduğunda bütün ilmekleri ipin içinden geçirip büzdüm çok kullanışlı oğlum severek kullanıyor kolay gelsin

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Selma Keskin dedi ki:

    Maske bere için çok teşekkür ederim. İki şişle mi ördünüz, beş şişle mi?

  2. Rana dedi ki:

    Tam olarak anlayamadık videosunu atabilirmisiniz

  3. Burcu dedi ki:

    Cok guzel olmus videolu anlatimi varmi

BİR YORUM YAZ