İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tavuk Kızartmanın Püf Noktaları

Tavuk nasıl iyi kızartılır? Bu sorunun cevabını merak edenlere bu yazımızda iyi tavuk kızartmanın püf noktalarını tek tek paylaştık.

Tavada tavuk kızartırken üstü kızarıyor içi iyi pişmiyorsa bunun için paylaştığımız yöntemleri deneyebilirsiniz. Şimdi bir çoğunuzun aklına önce haşlayıp sonra kızartmak geliyor. Haşlanıp kızartılan tavuktan pek fazla lezzet almayanlar için tavuku kızartma yöntemleri paylaştık.

Kızarmış Tavuk
Kızarmış Tavuk

Yöntem 1: Tencere biraz su ekledikten sonra kısık ateşte tavuğu pişirip kızartabilirsiniz. Baharatları ve tuzunu da eklemeyi unutmayın. Böylelikle tavuk kızarır ve içi çiğ kalmaz.

Yöntem 2: Tavuğu baharatlarla ve tuz ile harmanlayın.  Ardından kapaklı bir tavanın içine koyarak kızarana kadar pişirebilirsiniz.

Yöntem 3: Kanat pişirecekseniz baharatlar ile harmanlayıp tavaya 1 çay bardağı su koyup suyunu çekene kadar pişirin. Suyunu çektikten sonra tavuk kendi yağında kızaracaktır.

Yayınladığımız tüm yöntemler hemen hemen aynı. Yani yapmanız gereken şeylerin başında tavuğu harmanladıktan sonra tavanın içerisine bir miktar su eklemek yeterli olacaktır. Yani tavuğu tamamen haşlamanıza gerek kalmadan da kızartabilirsiniz. Böylelikle tavuğunuz daha lezzetli olacaktır.

Not: Harmanladıktan sonra bir kaç saat beklerseniz tavuk daha lezzetli olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir