İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tığ İşi Kelebekli Üçgen Şal Yapımı

Bugünkü anlatımlı modelimiz tığ işi kelebekli üçgen şal yapılışı. Şal yapacaklara görünümü çok güzel olan kelebekli şalın yapımını paylaşıyoruz.

Kelebekli şal yapılışı için 2,5 no tığ ve Angora ip kullanılmıştır. Tığ işi şal yapımı daha kolay olduğundan örgü seven hanımların tercihidir. Hem yapılışı kolay hemde güzel bir şal yapmak istiyorum diyorsanız kelebekli şal modeline bakın derim.

Nadire hanım sağolsun kelebekli şalı paylaşmamıza izin verdi. Kendisine hem izin verdiği için hemde böyle güzel bir şalın yapılışını bizlerle paylaştığı için teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Tığ işi kelebekli şal

Farklı çeşitleri olan kelebekli örgülerin içinde krokodil örgü mantığıyla yapılan bu şal ,hem çeyizlik hem de günlük kullanım için oldukça güzel. Alt ucundan başladığımız bu şalda başlangıçta 6 zincir çekip ilkinin içine 3l ü trabzanlar yapıyoruz. Kelebek için 3 bacağa ihtiyacımız var bunun iki tarafını kanat için kullanacağız. Kanatları yaparken de bir tarafın içinde 9 direk görmemiz gerekli. ilk kanatta 3 zincirle inip kanadı bitiriyoruz ancak 2. Kanatta 9.yu trabzanla bitirip diğer kelebeğe geçiyoruz. Arttırmaları kanatların ucundan ve aralarda kalebeklerin arasından yapıyoruz. İstediğimiz boyutta örüp bitiriyoruz.

Tığ İşi Kelebekli Üçgen Şal Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir