İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Örgü Şal Modeli Yapım Aşamaları

Çok şık görünen yeni örgü şal modeli yapım aşamaları. Anlatımlı şal yapılışı, tığ işi örgü şal modeli yapımı arayan ziyaretçilerimize.

Şimdiye kadar paylaşmış olduğumuz şal modelleri ile ziyaretçilerimize yardımcı olmaya çalıştık. Hem yeni şallar paylaştık hemde bir çok şalın yapım aşamalarını yayınladık. Hanımların en çok yapmış olduğu örgüler arasında gelen işlerden biri de örgü şallardır. Şimdilerde genç kızlarımızda örgüye ağırlık vermiş olduğundan dolayı örgü eski değerine geri dönüyor. El işi ürünler olduğundan dolayı yapıp satan yüzlerce bayan var. Örneğin bir şal 50 TL ile 150 TL gibi fiyatlara satılabiliyor. Bundan dolayı hem hobi olarak hemde bir kazanç olarak örgü işi ile uğraşan bir çok bayan bulunuyor.

El yapımı örgü şallar hanımlara daha çok yakışıyor. Şallar görsellik açısından da makinadan yapılan şallara göre daha şık duruyor. İstediğiniz mevsimde rahatlıkla kullanabileceğiniz örgü şallar bulunuyor. Yazın serin akşamlarında ve kışın soğuk günlerinde örgü şalları kullanabilirsiniz.

Şık ve yeni bir şal modeli arıyorsanız şimdi paylaşacağımız anlatımlı model tamda size göre. Örgü işinden anlıyorsanız şal ipleri ve tığ ile kısa bir süre içerisinde kendinize bu şalı yapabilirsiniz. Hem şal satın almak için para harcamamış olursunuz, hemde kendi zevkinize göre el işi bir şal yapmış olursunuz.

Genellikle özel günlerde elbise üstü aksesuar olarak tercih eden şalları düğünlerde de giyebilirsiniz. Zaten en çok kullanılan yerlerden biride düğünlerdir. Gelinin üzerinde bile gelin şalı bulunuyor. Gelin şalları da örgü ile yapılabiliyor. Onu da burada paylaşmıştık.

Tığ ile yapılan yeni örgü şal modelinin yapım aşamaları aşağıda yer alıyor. Modelin başlangıcı firkete ile başlanıyor. Daha sonrası ise tığ ile yapılmaktadır. Zaten aşağıdaki resimlerde yapım aşamaları var.

Yeni Örgü Şal Modeli Yapılışı

Yeni Örgü Gelin Şalı Yapılışı 1

Yeni Örgü Gelin Şalı Yapılışı 2

Bir yorum

  1. Nihal Nihal 5 Ocak 2018

    Bu model için video çekme imkanınız varmı acaba tam olarak anlayamadim ilk fotoğraftaki kısmı rica etsem bir yardımcı olurmusunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir