İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

100+ En Popüler Kanaviçe Etamin Seccade Modelleri

Şemalı etamin seccade örnekleri bize hem motif açısından hem de yapımı açısından gerekli tüm bilgileri veriyor. Şu güzel uzun akşamlarda hanımlar zamanlarının büyük bir kısmını el işi yaparak geçiriyor. El emeği göz nuru hediyelik seccadelerin her biri özel motifler ile süsleniyor. En sevdiğimiz 100 farklı etamin seccade modelleri ile şemalarını sizler için bir araya getirdik. Nasıl yapıldığını, iplerini, renklerini ve detaylarını sayfanın aşağısında bulunan galerimizdeki örnekleri inceleyerek anlayabilirsiniz.

Etamin seccade modelleri çiçekli tasarımların yanında değişik bir çok motif ile de süslenmektedir. Şemalı modellerin yapımı en kolayıdır. Çiçek dışında lale, cami, ağaç, dallar ve geometrik şekiller etamin seccade örneklerinde en çok kullanılan motiflerdir. El işi ile yapılan etamin seccadeler yani kanaviçe seccade örneklerinin zemin malzemesi de motiflerde oldukça önemlidir. Zemin malzemesine göre ip seçimi, iğne kalınlığı ve ip rengi seçimi yapmak gerekir.

Kalın kumaştan koyu renk zeminli etamin seccade örnekleri ve yapılışları farklıdır. Bu seccade modellerinde açık renkler kullanılır. Kırmızı yeşil gibi koyu renkler kullanılmaz. Galerimizdeki birbirinden güzel şemalı etamin seccade modellerini inceleyerek farklı fikirler alabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir