İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Etamin Harfler Nasıl Yapılır?  Örnek Etamin Harf Şablonları

Havlularda, yatak örtülerinde, bebek önlüklerinde ve perde dahil bir çok el işlerinizde etamin (kanaviçe) harflar işleyebilirsiniz. Değişik şekillerdeki bu harfleri oluşturabilmek için farklı yazı modellerinde şablonlar gereklidir. Bu yazımızda etamin harfler nasıl yapılır videolu bir şekilde anlatacağız. Ayrıca galerimizde de etamin harf şablonu örnekleri görebilirsiniz.

Etamin harfler nasıl yapılır?

Harf işleme teknikleri kullandığınız yönteme göre değişebilir. Kanaviçe harf işlemelerinde belirli bir şablon üzerinden ilerlemeniz gerekir. Çarpı yöntemi ile harf işlemek en kolayıdır. İsterseniz farklı şekillerde de işleyebilirsiniz ancak bugün biz burada çarpı yöntemi ile işlemeden bahsedeceğiz.

Öncelikle harf modeline göre belirlediğiniz alfabenin olduğu şablonu bulmanız gerekiyor. İnternette bu tarz harf şablonlarını her yerde bulabilirsiniz. Isterseniz bizim galerimizde paylaştığımız hard şablonlarını da kullanabilirsiniz. Bu harf şablonlarından uygun boyutta olanının çıktısını almalısınız. Kare sayısına göre hata yapmamak için en iyi yöntem budur.

Çıktıdaki harflerin kutu sayılarını inceleyin. Hangi harflere ihtiyacınız varsa onların yer aldığı kareleri hesaplayın. Devamında ne yapmanız gerektiğini aşağıdaki videomuzda görebilirsiniz. Yazının en sonunda da etamin harf şablonları yer almaktadır, göz atmayı unutmayınız.

Etamin harf şablonu örnekleri galerimizdedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir