İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kanaviçe Bileklik Yapımı Anlatımlı ve Videolu

Kanaviçe ipinden bileklik yapımı son zamanlarda özellikle genç kızlar arasında oldukça popüler bir hale geldi. Yapımı kolay ve hızlı bu bileklikler birine hediye etmek için harika bir fikir. Eski bir saati kullanarak yapabileceğiniz bu bilekliği isterseniz sadece kaneviçe ipi kullanarak farklı bir şekilde de yapabilirsiniz. Çünkü genel olarak herkesin yaptığı model eski saatin camını çıkarıp iç kısmına işleme yapmak.

Kaneviçe bileklik yapımında minik şablonları tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu bileklik yapımı size kaneviçe işlemesi konusunda tecrübe de kazandırır. Küçük şemaları yapmak diğerlerine göre çok daha kolaydır. Kaneviçe anahtarlık modelleri yanında kolyeleri de oldukça popülerdir. Küpeler ve hatta yüzüklerin bile hem kanaviçe ipi ile hem de motifleri ile süslenmesi mümkündür.

Kanaviçe bileklik nasıl yapılır?

Etamin bileklik adı da verilen bu bileklikleri iki şekilde yapabilirsiniz. Birincisi iki kenarında el örgüsü ipleri olan orta kısmında yuvarlak ya da kare bir boşluklu metal olan bileklik. Bu kaneviçe bileklik yapımında sadece orta kısmına minik bir işleme hazırlanır. İşleme bezinden ortadaki alan büyüklüğünde bir parça kesilir ve yapıştırılır. Bileklik yapılışını anlatan video bu tarzda bir bilekliğin nasıl yapıldığını göstermektedir.

Bir de tamamı kaneviçe ipinden yapılan bileklikler vardır. Kaneviçe kolye yapımına benzer bu bileklikte motif işlemeleri yerine iplerden örgüler yapabilirsiniz. Zincir, sık iğne gibi örgü motiflerinden ince tığlar ile öreceğiniz bu bileklikler son derece zarif ve şık olacaktır.

Kaneviçe bileklik yapımı videosu

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir