İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

4 Saatte Örgü Kar Maskesi Yapılışı

4 saat gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanan örgü kar maskesi yapılışı. Çocuklar için yüz ve başlarını sıcacık tutmaya yarayan kar maskesinin yapımına buradan ulaşabilirsiniz.

Eylül Ada Sarım hanım tarafından yapılıp 4 saatte bitirilen kar maskesi yapımı. Bir gün içerisinde çocuğuna yapıp bitirmiş olduğu kar beresi çok şık. Eğer çocuğunuzun beresi yoksa onlara örgü şişlerinle yapacağınız kar beresi örebilirsiniz.

Berenin yapılışı için kullanmış olduğu ilmek sayılarını bizimle paylaşan Eylül hanıma teşekkür ederiz. Bebe yünü ve 4 numara şişle örülen kar maskesinin alt kısmında lastik örgü olduğundan dolayı her yaştan çocuklar için uygundur.

Örgü Kar Maskesi Yapılışı

4 numara şiş-128 ilmek-12 sıra 4 düz 2 ters-12 sıra 3 düz 2 ters-12 sıra 2 düz 2 ters tam ortaladı 20 ilmek kesin ve 4 sıra yanları örüp ayrı bir şişte 20 ilmek örüp ekleyin. 12 sıra daha 2 düz 2 ters örün. 8 sıra 2 düz 1 ters-8 sıra 1 düz 1 ters örüp dikin alın kısmında yukarı çevirip dikin süsleyin. Bu ilmekler her yaş gurubu çocuğa olur lastik modeli olduğu için. Bebe yününden ve 4 numara şişle örülmüştür.

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

Bir yorum

  1. Acemi ören 25 Kasım 2018

    128 olunca ters ve duzler üst üste gelmiyor ilk ve Son sıradaki ilmekler örülmüyor mu anlamadım ilk kez örgü orecegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir