İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Amigurimi Nasıl Yapılır? Videolu Amigurumi Anlatımı

Amigurumi örgü ile yapılan oyuncaklara ve bunların yapımı aşamasında kullanılan yöntemlere verilen isimdir. Son zamanların en popüler oyuncaklarından biri amigurumi bebekleridir. Hakkında en çok arama yapılan konuların başında da amigurumi bebek nasıl yapılır, amigurumi bebek yapımı konuları gelir. Bu yöntemle bebek dışında farklı şeyler örerek de oyuncak yapabilirsiniz.

Amigurumi nasıl yapılır?

Amigurumi yapılışı ipine ve modeline göre değişebilir. Orta boy klasik modellerden bebek örmeyi planlıyorsanız orta kalınlıkta bir ip kullanabilirsiniz. Bu oyuncakları örmek için yapılan özel amigurumi ipi ve çeşitleri vardır. Ancak siz normal nako veya farklı marka iplerinden de kullanabilirsiniz.

Amigurumi yapılışında ilk başlangıçta basit teknikleri kullanabilirsiniz. Örgü oyuncak yapımı konusunda biraz tecrübesi olanlar bilir amigurumi yapımında sıfır numara tığ kullanılır. Örgü oyuncak yapımında çoğunlukla tığ kullanılır şiş pek tercih edilmez. İstediğiniz renkte seçebileceğiniz ipin yünlü ve tüylü olmamasına özen gösterebilirsiniz.

Şimdi gelelim adım adım amigurumi yapımına

  1. Parmağınıza ipliği dolayıp içinden tığı geçirip ilmek çıkartıp sık iğne yapın. Oluşan bu halkanın içerisine 6 sık iğne yapın. Sık iğneleri bitirdikten sonra ipliği çekerek sıkıştırın ki arada boşluk kalmasın.
  2. Bu noktada amigurumi artırmaya başlamanız lazım. Devamında amigurumi eksiltme ile şekil verecek, amigurumi bitirme ve renk değiştirme aşamalarına geleceksiniz.

En detaylı şekilde nasıl yapıldığını, renk değiştirmeden eksiltmeye kadar hepsinin adım adım uygulanışında aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir