İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bayan Kovboy Şal Yapımı

Örgü şal yapmak isteyenler için bayan kovboy şal yapımı paylaştık. Şal yapımı konumuzu inceledikten sonra sizlerde örgü şallar yapabilirsiniz.

Örgü şal yapılışı arayan hanımlar için güzel bir örnek paylaşıyoruz. Örneğimizin adı kovboy şal modelidir. Ana Kız Örgüleri sayfasında anlatımlı bir şekilde paylaşılmış olan bu muhteşem örneği sizlerle paylaşmak istedik.

Daha önceki yazılarımızda Tunus işi şal yapılışıSimli İpten Üçgen Şal YapılışıÖrgü Gelin Şalı Yapılışı ve Bengovil Şal Yapılışı Resimli Anlatım yazılarını paylaşmıştık. Bu defa paylaştığımız örnek diğerlerinden farklı.

Anlatım ve resimler aşağıda yer alıyor. Resimlerin üzerindeki yazıları net okuyamayanlar için resimlerin hemen altında açıklamarını da yazdım.

Kovboy Şal Yapımı

blank

4 ilmek atıyoruz. Ön kısmını düz arka kısmını ise ters örüyoruz.

blank

4 ilmeği düz kısmında en başında her sırada bir ilmek arttırma yapıyoruz.

Not: Bu işlem şalın her sırasında yapılacak unutmayın.

blank

4 olan ilmek sayımız 7 ilmek olunca ters kısmından 1 ilmek örülüp 1 dolama yapılıp 2 ilmek kesiyoruz. Bundan sonraki sırada ters kısmında ajurun üstünde ilmek atıp ili ilmek keserek devam edecek 1 arttırmayı unutmayın.

blank

Ajurun önündeki ilmek sayısı 5 adet oldumu yeni ajuru açıyorum işlem aynen şöyle: 1 ilmek ör 1 dola 2 kes 2 ör 1 dola 2 kes 5 ilmek ör . Düzünde 1 arttırma renkli oluyor.

blank

Burada ikinci ajurumuz da açılmış durumda. Artık işlem hep aynı ajurların önündeki ilmek sayıları 5 ilmek olunca yeni ajur açılıyor.blank

Bu resimde 3 ajur açılmak için oluşmuş durumda.

blank

Şalın büyüklüğü genelde 23 ajur açılınca yeterli oluyor. Yeterli kadar attırma yapıldıktan sonra kesme işlemine başlıyoruz. Artık düzündeki arttırma da bitiyor. Kesme başlıyor. Arttırma yaptığınız yerden kesme yapıyorsunuz.

blank

Kesme bölümde artık ajurdan önce 2 ilmek kesip 1 dolama yapıyoruz ki ajur kaymış oluyor. Not: Ajurun önünde 1 ilmek kalınca 2 sini alıp ajuru kapatmış oluyoruz.

blank

blank

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir