İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bebek Örgü Yelek Modelleri ve Yapılışları

Havalar serinken de sıcakken de bebekler hep terler. Onların üşümemesi için kullanabileceğimiz en iyi giysiler bebek yelekleridir. Her yaştan bebeğin büyüyüp kocaman olana kadar giyebileceğini bebek yelek modellerinin en iyileri örgü olanlarıdır. Doğal iple kendi ördüğünüz örgü bebek yelekleri, diğer sentetik kumaş giysilere göre çok daha sıcak tutar. Terletmez ve bebeğin vücudunun hava almasını engellemez. Bu sebeple biz de bugün sizlere, her yaştan kız ve erkek çocuklarınız için yapabileceğiniz bebek örgü yelek modelleri ile yapılışlarını  hazırladık. Büyük bebekler için ilmek sayısını artırarak bu örgü yelekleri yapabilirsiniz.

Kelebekl örgü modeli kolay bebek yelek modelleri yapılışında en çok tercih edilen örgü modellerinden biridir. Yapımı kolay olan bu örgü motifi, yumuşak yapısı sebebiyle de bebek yeleği örmede tercih edilir. Erkek bebek yelek modellerinde de kız bebek yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Kız bebek yeleklerinde daha çok kırmızı, pembe gibi renkleri seçerken erkek bebek yelekleri için yeşil, mavi, açık mavi ile sarı renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Bebek yeleklerini örerken tüylü yün iplikleri tercih etmemeye çalışın. Serin havalarda bile bebeklerin terlemesine sebep olan bu ipler aynı zamanda kaşıntı da yapar.

Aşağıdaki videoda en kolay bebek örgü yelek modeli yapılışını görebilirsiniz. Örgü için kullanılan malzemeleri, kaç sıra olduğunu, ilmek sayısını, nerede kesildiğiniz videoda görebilirsiniz. Örgü bebek yelekleri de tıpkı diğer yelekler gibi iki sıra haroşo ya da lastik yani iki ters iki düz ile başlar. Bu yelekte de önce iki sıra haroşo yapıyoruz. Sonrasında motifleri oluşturmaya başlıyoruz.

Bir yorum

  1. Sevgi 20 Mayıs 2018

    Abonelikten çıkmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir