İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Birbirinden Güzel Lif Modelleri

Örgüye yeni başlayanlar için, kolay örülebilmesi ile öncelikli olarak tercih edilen lif örnekleri günlük kullanım için gerekli olmakla birlikte, çeyizlerimizin de vazgeçilmezleri arasındadır. Cilt sağlığı ve hijyeni için, hazır satılan liflerden çok daha iyi olan el yapımı lifler, çamaşır makinesinde yıkanabilir ve uzun süre aynı sağlıkla kullanılabilir. Özellikle çocukların banyo alışkanlıklarını geliştirmeleri ve banyo sürecini çok daha keyifli hale getirmek için farklı modelleri ile yumuşacık liflerden yararlanabilirsiniz.

Farklı formları ile birbirinden güzel lif modelleri örerek kendi kullanımız için ya da yakınlarınıza hediye ederek boş zamanlarınızı keyifle değerlendirebilirsiniz. Lif yapımına başlamadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, seçeceğiniz ipin kolay temizlenebilir ve ciltle temas ettiğinde zarar vermeyen olmasıdır. Benim naçizane önerim dokulu pamuk iliği ile örülmesidir ki günümüzde ip endüstrisi oldukça özel seçenekler sunmakta. Biraz araştırıp kendiniz ve aileniz için en uygun lif ipi türünü bulmanız mümkün.

Keyifli ve Kullanışlı Lif Örnekleri

Bana göre lifin en önemli özelliği ponduf pofurduk yumuşacık olmasıdır. Bu nedenle lif yapımında ve örgü lif örnekleri için en uygun ipin seçilmesi gerekir. Keyifli ve kullanışlı lif örnekleri için kare, yuvarlak, oval gibi şekillerde pek çok modelden yararlanabilirsiniz. Lif örgüsü yaparken benim tığ terciğim genellikle 6 numara tığ olmakla birlikte, çengelli şişleri de lif yapımında kullanmak mümkün.

Özellikle lahana lif örneği gibi kabarık bir lif örülecekse dolgu yapısı neden ile fıstık örgü modeli tercih edilir. Yapılışı oldukça basit olan fıstık örneği için önce zincir çekilerek bir yuva hazırlanır ve ipin dokusuna göre hazırlanan yuvanın içi ip çekilerek doldurulur. Yeni başlayanlar için oldukça kolay olan örgü lif modelleri için fıstık örneği en iyi seçeneklerden biridir. Dilediğiniz gibi üst üste dizerek, istediğiniz boyutta lif oluşturmanızı sağlayan bu örnek, aynı zamanda yapımı son derece kolay örneklerden biridir. Fıstık örneği ile farklı şeklerde lif modelleri yaparken dikkate alınması gereken en önemli nokta yuvarlak lif modeli için öncelikle örneğin orta kısmının oluşturulmasıdır. Orta zincir üzerine dolaşılarak oluşturulan fıstık dolgular istenilen boyuta geldiğinde kenarı oya ile süslenilerek bitirilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir