İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çöp şişlerle örgü çorap yapımı

Farklı bir örgü tekniğiyle çöp şişlerle örgü çorak yapımı. Genelde kuşbaşı kebapların üstünde görmüş olduğumuz çöp şişlerle şık bir çorap örebilirsiniz.

Çöp şişler ve örgü iplerini kullanarak çorap örebilirsiniz. Farklı bir model olan bu örneğimizde kürdanın büyük versiyonu olan çöp şişler kullanılmıştır. Aşağıdaki resimlerde de göreceğiniz gibi yapılan çorap modeli adeta hazır makina dikimine benziyor. Sizde böyle bir çorap örmek isterseniz resimlere adım adım bakabilirsiniz. Model ingilizce siteden alıntı olduğundan dolayı ne yazık ki yazılı açıklamayı paylaşamıyoruz. Fakat örgü bilenleriniz resimleri inceleyip örebilirler.

Çorap patik yapılışı yazısında da yine bir model paylaşmıştık. Bu defa paylaştığımız model diğerine göre daha çok çoraba benzemekte. Bu modele patik yerine sadece çorap diyebiliyoruz çünkü.

Lafı uzatmadan çorabın yapılışına gelelim. 9 tane resimle nasıl yapıldığı gösterilmişti. Bende hepsini bir araya toplayıp kolaj haline getirerek aşağıda paylaştım. Umarım modeli beğenirsiniz ve sizde çorabı örmeye başlarsınız.

Çöp şişlerle örgü çorap yapılışı

 

Çöp Şişlerle Çorap Yapımı
Çöp Şişlerle Çorap Yapımı
Çöp Şişlerle Yapılan Çorap
Çöp Şişlerle Yapılan Çorap

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir