İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

100 Farklı El Örgüsü Ev Botu Modelleri

Örgü ev botu yapımı kolay, kullanışlı ve her mevsim kullanılan patik modelleridir. Panduf olarak da adlandırılan bu ev botlarını sadece kış aylarında ayaklarınızı sıcak tutmak için değil, yaz dışında diğer tüm mevsimlerde de taşa basmamak için terlik gibi de kullanabilirsiniz. Kadife ipten ev botu modelleri en çok tercih edilenler olsa da, tiftik ipten ve yünden yapılan botlar da ilgi görür. Daha önce hayatında hiç örgü örmemiş olanlar bile örgü botları rahatlıkla yapabilirler. Kalın ipler ve kalın şişlerde örülen bu botlar çok hızlı örülür. Keçe tabanlı örgü ev botları daha çok kışın kullanılan kalın botlardır. Kolay örülen tunus işi ev botları ise diğerlerine göre daha ince olabilir.

Örgü ev botları iki şekilde yapılır; örgü ile ve tığ ile. Tığ ile yapılanlar daha ince örgülerle bezenen zarif modellerdir. Şiş ile yapılanlar ise daha kalın pofuduk ev botlarıdır. Kısa ya da uzun olarak ayarlayabileceğiniz bu botları, düğmeler, kurdeleler ve çeşitli fiyonklar ile süsleyebilirsiniz. Çocuklar, bebekler ve yetişkinler için her boyutta yapabilirsiniz. Sakallı ipten ev botu yapılışı hakkında bilgi almak, farklı örnekleri görmek isterseniz buraya bakabilirsiniz.

İki şişle de örgü çorap diğer adı ile örgü ev botu yapabilirsiniz. Ancak bu örgü tarzı biraz daha deneyimli hanımlar için idealdir. Bu botların hemen hemen hepsi tek parça halinde örülür ve sonrasında birleştirilir. Tabanı ayrı, yanları ayrı örülenleri de vardır. Size harika fikirler verebilecek 100 farklı el örgüsü ev botu modelini galerimizde görebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir