İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkan Şoray Kirpiği Örgü Modeli Yapılışı

Türkan Şoray kirpiği örgü modeli yapılışı ile karşınızdayız. İstek üzerine paylaşımını yaptığımız bu örgü modeli ile şallar ve yelekler örebilirsiniz. Şişle yapılan Türkan Şoray kirpiği örgü modelini isteyen arkadaşımız için ve diğer ziyaretçilerimiz için videolu anlatımına yer veriyoruz.

Şerife hanımın anlatımıyla Türkan Şoray kirpiği örgü modelinin yapımını paylaşıyoruz. Özellikle bayan yelekleri ve şallara çok yakışan bu örgü modelini merak edenleriniz vardı. Sitede aradım fakat daha önce yayınlamadığımı fark ettim. Yayınlamamış olmama bende şaşırdım. Tabi eksikliği farkedince Şerife hanımın videosu denk geldi. Bende bu fırsatı değerlendirip videoyu burada yayınladım.

Türkan Şoray Örgü Modeli

Kalın veya ince şişlerle örebileceğiniz bir modeldir. Örgü modeli 9 ilmekten oluşmaktadır. Aradaki ilmekleri de sayarsak toplamda 12 ilmek diyebiliriz. Şerife hanım Angora iple ve şiş olarak ise 4 veya 5 numara tercih edilmesini öneriyor.  Örgüye başlarken bir sıra haroşa örüyoruz ve arka sırada modeli uyguluyoruz. İlk olarak 3 ilmek düz örgü örüp sonrasında gelen 9 ilmeği uzatıp düz örüyoruz. Şimdi tekrardan 3 ilmek düz örgü örüp sonraki 9 ilmeği uzatarak örüyoruz. Örgü modelinin ön yüzüne geçtiğimiz zaman ilk 3 ilmeği örüyoruz. Sonraki 9 ilmeği beraber toplar gibi örüyoruz. Şişimize bir ilmek dolayıp aynı ilmekleri 5 defa daha örüyoruz.

Toplamı 9 ilmek ve 9 yeni ilmek çıkarmış oluyoruz. Aralarda bulunan 3 tane ilmeği normal örüp 9 ilmeğe ise modeli uygulayıp devam ediyoruz. Arka yüzün bütün ilmekleri ters örülecek. Ön yüzden ise düz örüyoruz. Daha sonrasında ikinci modeli uyguluyoruz. Şimdi ikinci modelde ilk 9 tane ilmeği düz ördükten sonra 9 ilmeğe modeli uyguluyoruz.

Türkan Şoray Kirpiği Örgü Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir