İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Her Örgü İçin Mavi Beyaz İplik ile Şiş İşi Elmaslar Örgü Modeli Yapılışı

Örgücü bayanlara bugün çok sevilen elmaslar örgü modelinin yapılışını paylaşıyoruz. Elmaslar örgü modeli çok şık görünen modellerdendir.Örnek 5 ilmek ve aralarda 3 ilmek boşluk olacak şekilde kuruluyor.

Elmaslar örgü modeli paylaştığımız videoda renkli ip üstünde beyaz ip ile çalışılmıştır. Tabi siz isterseniz bu ip renklerini değişik kullanabilirsiniz. İlk olarak renkli olan ipimizle ön yüz düz arka yüz ise ters olacak şekilde tüm ilmekleri 4 sıra örüyoruz. Daha sonra beyaz ip ile kenar ilmeği örmeden alıyoruz. Artından ise 1 tane düz örüyoruz.

Şimdi 2. ilmeğin 4 sıra alt sırasına batıp 1 tane uzun ilmek çıkarıyoruz. 2 tane ilmek düz örgü örüp yine aynı yerden 1 tane daha uzun ilmek çıkarıyoruz. Yine 2 tane ilmek düz örerek 1 tane daha uzun bir ilmek çıkarıyoruz. Sonrasında ise 3 tane ilmeği örmeden atlıyoruz. Aynı modeli yine uyguluyoruz. Örgünün arka yüzünde ilk 2 tane ilmeği düz örgü örer gibi keserek 1 tane düz örüyoruz. Tekrardan 1 tane ilmek kesere 1 düz örüyoruz. En son kalan 2 tane ilmeği beraber kesip örneği eski sayısına getiriyoruz.

Elmaslar Örgü Modeli

Ara kısımlarda bulunan 3 tane ilmeği örmeden tekrar atlayıp diğer modeli örüyoruz. 4 sıra düz örgü örüp sonrasında modeli kaydırıp örmeye devam ediyoruz.

Elmaslar örgü modelini bayan örgüleri ve bebek örgüleri örerken kullanabilirsiniz. Modeli beğendiyseniz yarım elmas örgü modeli anlatımına da bakabilirsiniz. Anlatımlı örgülerimiz son hızıyla devam edecektir. Örgü videoları ve anlatımlı örgüler kategorilerini sık sık ziyaret edip yeni eklenenleri takip edebilirsiniz.

Elmaslar Örgü Modeli Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir