İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Düğmeli Örgü Bayan Patik Yapılışı

Düğmeli örgü bayan patik yapılışı aşama aşama olarak sitemizde paylaşılmıştır. Patik yapmak istiyorsanız düğmeli patik yapmayı deneyebilirsiniz.

Örgü patik paylaşımlarına son hız devam ediyoruz. Hobievimiz selsebil kullanıcısının paylaşmış olduğu düğmeli patik yapılışı ile sizlere yeni bir model paylaşmak istedik. Patik modelleri kategorisinde daha önce bir çok modelin anlatımına yer vermiştik. Sürekli de yeni yeni modeller paylaşmayı planlıyoruz. Sitemizi sık sık ziyaret edip eklemiş olduğumuz anlatımlı patik modellerine göz atabilirsiniz.

Aşağıda patik yapılışının aşamaları resimli ve yazılı olacak şekilde paylaşılmıştır. Biz yine de belki resimlerin üzerindeki yazıları okuyamazsınız diye her resmin altına açıklamayı ayrıca yazdık.

Düğmeli Patik Yapılışı

11 ilmekle başlıyoruz.

Yaprak kuracağız.  1düz dola 1 ters 1 düz doladüz ters düz dola düz üç yapraktan oluşuyor. 7 delikten oluşacak yapraklarımız.

7 delik oldu yaprağımız bitti.

Yaprak bittikten sonra iki sıra koyu renkle örüyoruz. Açık renkle de 2 sıra ördükten sonra burun kısmından 9 ilmek ayırıp sağdan soldan birer ilmek eksilterek bitiriyoruz.

Arkadan kesme şekli.

Önden kesme şekli.

Burun bitti.

Sağdan 21 ilmek alıyoruz.

Soldan da 21 ilmek alıyoruz. Ortada 9 ilmek toplam 51 ilmek oldu.

Taban bittikten sonra topuğa da burunda olduğu gibi kapatıp kenarını tığlıyoruz.

Patiğimiz bitti ben önüne düğme yerine kendim böyle birşey uydurdum. Siz zevkinize göre istediğinizi yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir