İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fare dişi (sıçan dişi) örgü modeli yapılışı

Çok güzel bir örgü desenli olan fare dişi diğer adıyla sıçan dişi örgü modelinin yapılışı. Resimli açıklamalı olarak fare dişi örgü modelinin yapımı.

Anlatımlı örgüler ve örgü teknikleri paylaşmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bir çok örgüde rahatlıkla kullanabileceğiniz, yapılışı kolay fare dişi, bir diğer adı sıçan dişi örgü modelinin yapılışına bu yazımızda yer verdik. Bu örgü tekniği ile bereler, patikler ve atkılar örebilirsiniz.

Bebek örgülerinde veya dilerseniz yetişkin örgülerinde hırka ve yelek gibi örgülerde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir örgü modelidir. Fare dişi örgü modeli 2 adet şiş kullanılarak yapılıyor. Sıçan dişi örgü modeli ile örgü örmek istiyorsanız şiş işine hakim olmanız gerekiyor.

Kendinize veya çocuğunuza bir atkı, bere örecekseniz ve farklı bir model olsun istiyorsanız bu örgü tekniği ile örebilirsiniz. Fare dişi örgü modeli yapılışı çok kolaydır. Aşağıdaki resimleri inceleyince yapılışının ne kadar basit olduğunu göreceksiniz.

Ben yapacağım ilk atkı ve berelerde bu modeli deneyeceğim. Daha önce hiç yapmadığım bir model. Modelin anlatımı ile karşılaştıktan sonra hem sizler için hemde kendim için buraya yükledim. İlk bere ve atkı yapacağım zaman bu modeli mutlaka kullanacağım.

Fare dişi örgü modelinin yapılış aşamaları aşağıdaki resimlerde sırası ile gösterilmiştir.

Fare Dişi Örgü Modeli Yapılışı

Fare Dişi Örgü Modeli Yapılışı 1

Fare Dişi Örgü Modeli Yapılışı 2

Fare Dişi Örgü Modeli

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir