İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fırfırlı Kız Çocuk Bolero Yapılışı

Örgü fırfırlı kız çocuk bolero yapılışı sitemizde yayınlanmıştır. Sizlerde minik kızlar için örgü bolero yapmak istiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.

2 yaş ve altı için
86 ilmek atıyoruz 3 veya 4 sıra haroşa yapalım. Şimdi ilmeklerimizi ayırıyoruz.
6 kenar ilmek haroşa dola 2 düz dola8 düz ön  dola 2 düz dola 12 düz kol dola 2 düz dola30 düz arka dola 2düz dola12 düz kol dola 2 düz dola 8 düz ön 6 kenar ilmek haroşa arka sıralarımız ters örülecek.
Robamızı ayırdık şimdi örneğimizi kuralım. 6 haroşa kenar ilmek burada ilk iliğimizi açalım(kenar ilmek boyunca 3 ilk açacağız).
1 düz dola 2 sola kes 7 düz dola 2 düz dola 12 düz dola 2 düz dola 30 düz dola 2 düz dola 7 düz dola  2 sağa kes dola 1 düz  6 haroşa.
Arka sıra ters.
6 haroşa 2 düz dola sola kes 6 düz dola2 düz dola12 düz dola 2 düz dola 30 düz dola 2 düz dola6 düz dola sağa kes dola 2 düz 6 haroşa. Bu şekilde öndeki ilk örneğimiz 5 delik olana kadar devam ediyoruz. 3 sıra haroşa yapıyoruz bundan sonra aynı modeli gene 5 delik olana kadar yapıyoruz. 3 sıra daha haroşa tekrar modelimizi koyuyoruz.  Koldaki arttırmalarımız 20 tane olunca kollarımızı ayırıyoruz. Önce kollarımızı istenilen boyda örüp fırfırımız yapıyoruz.

Fırfır Yapılışı

Bu istenilen sırada yapılabilir bizim modelimizde 7 sıra yeterli.
3 ter 1 dola 1 düz 3 ter 1 dola 1 düz şeklinde örgümüzün başına geliyoruz arkalar ters 2.sırada 3 ters dola 2 düz 3 ters dola 2 düz olacak şekilde devam ediyoruz. Fırfırımızın sonunda düz ilmek lerimiz 7 tane olacak şekilde örüyoruz sonra gevşek şekilde kesiyoruz kesme işlemini 1 no büyük şiş ile yapabiliriz.
Beden kısmına gelince öndeki batlarımızı örmüyoruz 3 sıra haroşadan sonra önlerde bir tarafda 14 diğer taraftada 14 olmak üzere 28 ilmek arttırıyoruz. 10 12 sıra ördükten sonra öndeki valonu yapmak için kesmeye başlıyoruz. Örgünün ön tarafında 2 sırada bir ilmek kesmeye başlıyoruz. Kesme işlemini istediğimiz boya gelince bırakıp 2 sıra daha kesmeden örerek örgümüzü bitirmiş oluyoruz . Örgümüzün etrafında ilmek alarak aynı kollarda yaptığımız gibi fırfırımızı yapıyoruz.
Bu modelimizde daha büyük yapmak isteyenler için kenar bant ön  kol arka ilmeklerimize 2 şer ilmek daha ekleyerek başlayabilirler. Koldaki arttırma sayımsınıda büyülterek istediğimiz boya ulaşabiliriz.

Fırfırlı Çocuk Bolero

blank

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir