İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fıstıklı Bayan Patik Yapılışı

Yine güzel bir örnek olan fıstıklı bayan patik yapılışı ile karşınızdayız. Anlatımlı patik modelleri isteyenlerin karşısına yepyeni bir örnek ile çıkıyoruz.

Şişle yapılan ve üstündeki motiflerden dolayı fıstıklı patik modeli adını vermiş olduğum patik modeli örgü limanına aittir. Fıstıklı patik yapımı hakkında bizlere bilgi veren arkadaşımıza teşekkürlerimizi sizler adına iletiyoruz. Yeni patik modelleri eğitici videolarla anlatılıyor. Kimi zamanda nasıl yapılışını açıklamalı olarak paylaşsak da genellikle videolu örnekler mevcut. Fakat bu modeli ören hanımefendi patiğin yapımı hakkında bize yazılı bilgi vermiş.

Görür görmez çok beğendiğim şiş işi patik yapılışı açıklamasını sitemde sizinle paylaşmayı düşündüm. Aşağıda verilen açıklamaya ulaşabilirsiniz.

Fıstıklı Şiş İşi Örgü Bayan Patik Yapılışı

62 iki ilmek 1 sıra haroşa size doğru  ters yani. Iki ters 3 düz olarak basa gidin ve tekrar başa üç içinden üç çıkarın gelin gidin yine gelin. Beşinci örneği yapın ve ortaya gelin zaten ters ortasına geliyor kenara 21 ilmek bırakın 2 kesin donun bu taraftanda aynı uygulayın bitirin. Şimdi iki yandan 11 er ilmek çıkarın arkadan ters gelin yüzde iki düz örün iki kesin 11 ilmek kalana kadar ve simde bir kez 1er ilmek arttırın. İki ters ve o ilmeği kesme ilmeği olarak kullanacaksınız 1kesmeye başlayınca 9 ilmekle 3 örnek yapın.

Fıstıklı Bayan Patik Yapılışı

Fıstıklı Patik

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir