İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Göz Altı Kırışıklıkları Neden Olur Nasıl Giderilir?

Göz altı kırışıklık kremi kullanmak ve doğru egzersizleri yapmak daha sıkı bir cilt yapısı için en önemli koşullardan biridir.  Dermokozmetik açıdan sorunun nedenlerine odaklanarak ürün seçmeli, kendi cilt yapınızı iyi tanımalısınız.

blank

Göz Altı Kırışıklıkları Neden Olur?

Yüz derisi en hassas bölümlerden biri olarak kolayca kırışmaktadır. Göz çevresi de yüz içerisindeki en ince bölüm olduğu için göz altı kırışıklık sorunu için de müsait bir bölümdür. Mimikler, hava koşulları, genetik etkenler, beslenme ve yaşam tarzı vs. kırışıklık nedenleri arasında yer almaktadır.

Genç Yaşta Göz Çevresi Kırışıklıkları Neden Oluyor?

blank

Belirginleşmesi bakımından göz çevresi kırışıklıkları erken dönemlerde görülüyorsa genetik etkenler baskın olacaktır. Cilt syapısı genellikle genetik faktörlerden daha çok etkilenir. Kendi müdahaleleriniz de ikinci olarak gündeme gelebilir. Örneğin 25-30 yaş arası genellikle çok hafif bir çizgi görüntüsü olabilir. Derin kırışıklıklar halinde serumlarla destek alabilirsiniz.

Göz Altı Kırışıklığı Nasıl Geçer?  

Yaşam tarzınız ve kullandığınız ürünlerin doğru seçimi kırışıklıklara karşı etkili şekilde mücadele etmenize faydalı olacaktır.   Ürün odaklı şekilde çözüm aramak yerine tamamlayıcı bir takviye gibi düşünmelisiniz. Uyku düzeni, su tüketiminin yeterli olması, stres durumunun süresi kritik konulardır.

Göz çevrenize düzenli olarak “aynı anda zıt yönlü” veya tek “yukarı yönlü” egzersizler uygulamalısınız.  Göz çevresi kırışıklıkları için şu ürünleri değerlendirebilirsiniz:

  1.     Ziaja Yasemin Yağı 50+ Kırışıklık Karşıtı Göz Kremi 

Özellikle olgun cilt yapısını hedef alan bir krem türüdür. Cildi sıkılaştırmaya ve esneklik kaybını azaltmaya etkisi vardır. Oluşan sarkmaların toparlanmasında destek olur. Nem dengesini uzun süre kalıcı hale getirmede etkisi nedeniyle ton farklılıklarının azalmasına yardım eder.

  1. Vichy Mineral 89 Repairing Eye Fortifier

Termal suyu barındıran Vichy göz çevresi kırışıklık kremi hyalüronik asit yönünden de zengin bir üründür. %89 oranındaki termal suyu, kafein neticesinde göz çevrenizin desteklenmesinde etkisi bulunmaktadır. Düzenli ve doğru kullanımla cildinizin nem dengesi ve görüntüsünde olumlu değişmeler yaşanır.

  • Koyu halkaların azalması
  • İnce çizgilerin belirsizleşmesi
  • Torbalı görüntünün hafiflemesine katkıda bulunur.
  1. La Roche Posay Redermic R Eyes Retinol İçeren Göz Altı Kırışıklık Kremi

La Roche Posay Redermic R Eyes göz çevresi kırışıklık kremi seçimleriniz arasında etkileyici olanlardan biridir.  Şiş göz altı ve koyu halkaları azaltması yanında çizgilerin derinliğinin azalmasını hedef alır. Bu esnada lekelerin de azalmasına katkıda bulunmaktadır. Ölü hücrelerin cilt yapısına zararını engeller. Gözeneklerdeki yenilenme hızının artmasına katkıda bulunur. Sıkı, esnek ve arındırılmış bir cilt zemini kurar.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Çözüm Önerileri Nedir?

blank

Yeni başlayan göz çevresi kırışıklıkları için düzenli maske uygulaması, temiz ve nemli bir göz çevresi amacı aranmalıdır. Kil maskeleri haftada bir iki kere uygulanabilir.

Cildin kendi doğası kendi kendini iyileştirmek üzerine kuruludur.  Gözeneklerde biriken ölü deriler, yaşam alanlarındaki kirli hava ve katkı maddesi bol besinlerle alakalıdır.  Cildinizin temizlenmesi özellikle şehir yaşamını sürdürenler için bu açıdan ekstra önem taşımaktadır.

  • Günde en az bir kere cildinizin kurutucu etkisi olmayan bir temizleyici ile arındırılması gerekmektedir.
  • Gözenek temizleme işlemini göz çevresine uygularken hafif bastırma hareketleri ile yapmalısınız. Bu sayede o bölgede kan akışı düzenli olarak hızlanacaktır. Hücrelerinizin oksijeni verimli şekilde değerlendirmesi için kan akış hızında bir miktar artış gerekmektedir.
  • Cildinizi sabunla temizlediğinizde mutlaka cildinize uygun bir nemlendirici ile kuruluğu gidermelisiniz. Doğal yağlar ciltte sivilceye neden olabilir.
  • Gün içerisinde göz kırışıklıkları çözüm sürecine kendiniz masaj hareketleri yaparak yanıt verebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir