İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Topuk Çatlaklarına Karbonat ile Çözüm Bulabilirsiniz

Bir çok alanda kullanılan karbonat topuk çatlakları ve mantar tedavisinde kullanılabilir. Topuk çatlakları için karbonat tedavisini sizlerle paylaştık.

2 litre ılık suya ihtiyacımız var. Ilık suyu bir kaba boşaltıp sonrasında içine 1 tatlı kaşığı kadar karbonat ekliyoruz. Eklemiş olduğunu karbonat suda dağılana kadar yaklaşık 10 dakika beklemeniz gerekiyor. Karbonat dağıldıktan sonra iki ayağınızı birlikte su içerisine koyup yarım saat civarında su içerisinde bekletin.

Yarım saatlik süre zarfında karbonat topuklarınızda bulunan çatlaklara ve mantarlara denk geldiğinde acı hissi hissedebilirsiniz. Acı hissi olsa dahi ayağınızı karbonatlı su içerisinden çıkarmayın. Yarım saatlik süre tamamlandıktan sonra ayağınızı steril ( temiz ) bir havlu yardımıyla durulayın ve üzerine çorap giyebilirsiniz.Karbonat tedavisini 10 gün süre ile düzenli olarak ayaklarınıza uyguladığınız zaman mantar ve topuk çatlakları oluşmasını önlemiş olursunuz. Topuk çatlakları için karbonat tedavisini sabah ve akşam uygulayın. Vaktiniz yoksa sadece geceleri de uygulayabilirsiniz.

Topuk Çatlakları

Doktorlar ayaklarınıza uygulayacağınız karbonatlı sudan sonra ayaklarınızı kurulayıp üzerine yumuşatıcı ayak kremleri sürmenizi tavsiye ediyor. Topuklara süreceğiniz kremler ayaklarınızın rahatlamasını sağlayacaktır.

Sizlerde basit yöntemler ile topuklarınızdaki çatlak ve mantarlardan kurtulabilirsiniz. Herkesin mutfağında bulunan karbonat bu konuda size yardımcı olacaktır. Her seans 1 tatlı kaşığı karbonat çatlaklardan kurtulmanızı sağlayacak. Tedaviyi düzenli bir şekilde günlük olarak yapmanız gerekiyor. Tam anlamıyla fayda sağlamasını istiyorsanız tedaviyi yarıda kesmeyiniz. Eğer tedaviyi tamamladıktan sonra hiç bir düzelme görmüyorsanız bir cildiye doktoruna başvurmanızda fayda var.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir