İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yemekler Buzdolabında Kaç Gün Saklanabilir?

Artan yemekleri çöpe atmak yerine dolapta saklayabilirsiniz. Fakat hangi yiyeceğin kaç gün saklanacağını bilmezseniz sonucu kötü olabilir.

Artan yiyecekleri buzdolabınızda saklayarak muhafaza edebilirsiniz. Fakat doğru şekilde muhafaza edilmeyen yiyecekler zehirlenmeye dahi yol açabilir. Bunun için hangi yiyeceğin nasıl saklanacağını bilmeniz gerekiyor. Gelin hangi yiyeceğin dolapta kaç gün saklanacağına bir göz atalım.

1. Salatalar en fazla 1 gün saklanmalı

blank

Artan salatalar buzdolabında en fazla 1 gün saklanmalıdır. Çünkü salatada bulunan malzemeler yeşil malzemeler olduğundan dolayı, onlarda doğrandığı zaman 1 günden daha fazla zaman geçerse çürümeye başlayacaktır. Bundan dolayı salatayı buzdolabında çok fazla bekletmemelisiniz.

2. Pirinç pilavı dolapta bir kaç gün saklanabilir

blank

Pirinç pilavı buzdolabında 3-4 gün saklanabilir. Pirinçler bozulmadan bir kaç gün dayanabildiğinden dolayı buzdolabınızda rahatlıkla saklayabilirsiniz.

3. Börekler çok fazla bekletilmemeli!

blank

Börekler buzdolabında olsa dahi çok fazla bekletilmemelidir. Pişirmiş olduğunuz börekleri en kısa sürede tüketmenin yoluna bakın.

4. Kek ve pastalar streç film buzdolabında 1 hafta saklanabilir

blank

Kek ve pastaları streç film ile kaplayarak buzdolabında 1 hafta saklayabilirsiniz. Fakat oda sıcaklığında uzun süre kalırsa bozulması an meselesidir.

5. Pişmiş köfteler buzdolabında 2-3 gün dayanabilir

blank

Pişmiş köfteler buzdolabında olmak şartıla 2-3 gün dayanabilir. Açık alanda ise 1 saat içerisinde tüketmeniz gerekiyor.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir