İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Instagramda Fenomen Olma Yolları

Sosyal medya platformları arasında Instagram’ın gün geçtikçe çok daha fazla popülerlik kazandığı sizin de dikkatinizi çekmiştir. Aslında bunun en güçlü nedeni sadece bir fotoğraf ile çok şey anlatabiliyor olunması. Ancak bizim konumuz Instagram popülerliğinin artma nedenleri değil, bu platformda nasıl popülerlik kazanılabileceği! Fenomen olmak elbette her kullanıcının “hayır” diyemeyeceği bir seçenek ve bunu gerçekten istiyorsanız uygulamanız gerekenleri sizlere hemen aktarmaya başlıyoruz.

 

  • Bütünlük!

 

Öncelikle Instagram hesabınızda bir bütünlük olmalıdır. Basit ve akılda kalan bir isim seçerek başlayabilirsiniz. Ancak yapacağınız paylaşımların bu isim ile alakalı olması gerektiğini sakın unutmayın. Bu nedenle isimden alakasız kareler paylaşmamanız gerektiğini de anladınız. Teknoloji, moda, yaşam, gezi, kişisel bakım, ünlüler… Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Öncelikle hangi alanda fenomen olmak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Profilinizin de bu alana uygun olması şart!

 

  • Yaratıcılık!

 

İşte yapılan en büyük hataya geldik. Paylaşılan ve büyük beğeni alan bir kareyi yeniden paylaşmanız size asla bir getiri sağlamaz. Takipçi kaybetmenize dahi neden olabilir. Eğer Instagramda fenomen olmak istiyorsanız yaratıcı olmak zorundasınız. Bu noktada öncelikle Instagram filtrelerine çok iyi düzeyde hakim olmanız gerekiyor. Filtrelerle oynayın, renkleri deneyin ve kendinizi bu konuda uzmanlaştırın. Çünkü paylaştığınız fotoğraflarda filtre uygulayarak çok daha çarpıcı kareler elde etmeniz gerekiyor. Paylaşımlarınızın özgün olması gerektiğini belirtmemize gerek kaldı mı?

  • Etkileşim!

Takipçileriniz ile etkileşim içerisinde olmanız sandığınızdan çok daha fazla önem taşıyor. Sadece onlardan beğeni ve yorum beklemek sonsuza kadar fenomen olma maratonunda kalmanıza ancak finish çizgisine bir türlü ulaşamamanıza neden olmaktan başka işe yaramaz. Takipçilerinizin paylaşımlarını beğenin, yorumlayın. Bu sayede etkileşimi daha da arttırmış olacaksınız ve yeni takipçileriniz kapılarını sizin profilinize aralamaya başlayacak. Etkileşim sosyal medyada en önemli unsurdur, unutmayın!

 

  • Ödüllü yarışmalar!

 

Instagram kullanıcıları anket ve yarışmalara bayılıyor. Bir de ödüllü yarışma olursa heyecan yaratmanız mümkün olur. Ödüllü yarışmalarda mutlaka ödülün çok büyük olması gerekmiyor. Çünkü takipçiler ödülden ziyade ödüllü bir yarışmada kendini göstermeyi seviyor. Çok abartmamak kaydıyla ödüllü yarışmalar ya da anketler düzenleyin. Fakat burada önemli bir kriter bulunuyor. Haftada 1 yarışma düzenlemeniz de zamanla sıkıcı bir hal alabilir. Periyodunun dozajını çok iyi ayarlamanız gerekiyor.

 

  • Özgünlük!

 

En önemli kriteri en sona sakladık. Çünkü aklınızda kalmasını istiyoruz. Eğer bu platformda gerçek bir fenomen olmak istiyorsanız özgün olmalı, kendiniz olmalısınız. Tamamen yapay şekilde planlanarak oluşturulmuş bir profilin kimsenin ilgisini çekmediği bir dönemde yaşıyoruz. Mevcut Instagram fenomenlerine göz attığınızda hepsinin aslında özgün olduğu ve paylaşımlarına kendinden de bir şeyler kattığını anlayabilirsiniz. Dolayısıyla siz de kendiniz olun! Bir proje üzerine tasarlanan Instagram kullanımı çok fazla suni tadı verebilir. Özgünlük az önce sıraladığımız hususlar arasında en öncelikli olanıdır!

Kaynak: https://crovu.co/instagram-takipci-satin-al/

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir