İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Günlük Lif Modeli Yapılışı Açıklamalı

İster mutfakta, istersenizde banyoda kullanabileceğiniz günlük lif modeli yapılışı açıklamalı ve Türkçe videolu anlatımlı olarak burada!

Çizgili veya kare lif modeli diyebileceğimiz bu modele yaprak adı verilmiş. Yapılışı çok kolay ve zevkli olan bu modeli yaparken hiç sıkılmayacaksanız. İki renk farklı ip kullanılarak yapılan lif örneği tığ ile yapılıyor. Yapılışına 50 veya 60 zincir çekilerek başlanıyor. Lif örnekleri ve yapılışı öğrenmek için buraya gelenler aşağıda bulunan anlatımlı lif videosu ile aradıklarını bulmuş olacaklar.

Bu sıralar çiçekli böcekli lifler her ne kadar moda olmuş olsa da basit lifler de yapılıyor. Örgüye yeni başlayanlar veya kısa sürede lif yapıp bitirmek isteyenler basit lif modelleri yapıyorlar. Çünkü bu liflerin yapılışı çok kısa sürüyor.

Yaprak Lif Yapım Aşamaları

Günlük lif yapacak olanlar kendi beğendiği renkte yün ip alıp hemen başlayabilirler. Fakat lif ipi aldığınız zaman bir rengin koyu diğer rengin ise açık bir renk olmasına özen gösterin. Çünkü bu model koyu ve açık renk olmak üzere 2 farklı lif ipi ile örülüyor.

Yaprak Lif örneği ve Yapılışı

Bu yılın modası olan 2018 lif örnekleri arşivini incelemeyi de unutmayım. İçerisinde başka bir sitede bulamayacağınız örnekler var. Lif örnekleri ne kadar zor olursa olsun siz yeterki yapmayı isteyin. Çünkü bunların yapılışlarını öğrenmek çok kolay.

Günlük Lif Yapılışı Videolu Anlatım

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir