İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İki renkli selanik örgü atkı yapılışı

İki renkli selanik örgü atlık yapılışı ile anlatımlı örgü paylaşımlarına devam ediyoruz. Yapılışı oldukça kolay selanik örgü atkılar harika görünmektedir.

Kendinize, çocuklarınıza, eşinize ve dostunuza selanik örgü ile atkılar yapabilirsiniz. Farklı bir örgü tekniği olan Selanik örgü ile Selanik Örgü Patik Yapılışı ve Selanik örgü erkek bebek yeleği yapılışı konularını incelerseniz bu teknik ile bir çok örgünün yapılabildiğini görürsünüz. Selanik örgü atkı yaparken dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Örgüye başlarken atkının olmasını istediğiniz genişlikten daha az sayıda ilmek atmanız gereklidir. Çünkü örnek sonradan ilmek sayısının ortalama iki katına ulaşmaktadır.

İki renkli selanik örgü atkı yapılışı 1

İki renkli selanik örgü atkı yapılışı 2

Selanik Örgü Atkı Yapılışı

İki renkli selanik örgü atkı yapılışı 3

  • Yukarıda  gösterilen Selanik örgü atkı Alize Lana Gold ile 4 numara misinalı şiş ile örülmüştür. İlmek sayısı 22’dir.
  • Bu örneği yapmadan önce, ilmek sayınız çift olmalıdır ve başta ve sonda birer tane kenar ilmek bırakılmalıdır. Bununla birlikte ipiniz hep örgünün ön yüzünde yani ters konumda olmalıdır.
1. Sıra: Kenar ilmek örmeden al, bir ters, ilmeğe ip dola örmeden al, bir ters, ilmeğe ip dola örmeden al,……bu şekilde devam eder ve son kenar ilmek örülür.
2. Sıra: Kenar ilmek al, eğer ilmek tekse ip dola örmeden al, çiftse tek ilmeğe düşür,…….. ve son kenar ilmek örülür…
Bu örgüyü bu şekilde istediğiniz boyuta gelinceye kadar devam ettirin.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir