İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İncili Dikişsiz Patik Yapılışı

Bugün sizlere şiş örgü incili patik yapımını göstereceğiz. Bonbon orta kalınlıkla iple örülen ve inci boncuklar ile süslenen patiği hiç örgü bilmeyenler bile kolaylıkla yapabilirler. Ayşegül hanım o kadar basit anlatmış ki patiği yapmayı çok kolay öğreneceksiniz.

Patik modelleri anlatımlarımız kolay örneklerle devam etmektedir. Şimdi paylaştığımız örneği hiç patik örmemiş kişiler bile yapabilir. Bunu da nerden çıkarıyorsanız diyorsanız eğer videoya bir yorum yapan ziyaretçi hiç örgü bilmeden patiği yaptığını yazmış. Eğer o arkadaşımız yapmışsa siz neden yapamayasınız ki?

Dikişsiz Örgü Patik
Dikişsiz Örgü Patik

Sade patik yerine süslenmiş patik tercih edenler inci boncuklar ile süsleyebilirler. Orta büyüklükteki incileri tuhafiyelerden alabilirsiniz. Yumuşak patik ipi ve şişleri de aldıktan sonra anlatımlı videoyu izleyip patik örmeye koyulabilirsiniz. Patik üstünde yapılan baklava dilimlerinin etrafına işlenen inci boncuklar patiği süslemiş.

İncili Örgü Patik
İncili Örgü Patik

Dikişsiz patik yapılışı arayanlar çok. Belki bu kadar şık olanını bulamayacaksınız. Hem anlatımın kolaylığından dolayı hemde patiğin güzelliğinden dolayı bu örnek yapılabilir. Yakın zamanda patik örmek gibi bir fikriniz vatsa bu yazımızı bir yere not alın. Eğer sayfayı kaybederseniz üzülürsünüz.

İncili Dikişsiz Patik
İncili Dikişsiz Patik

İnci olarak patik için ortalama 100 tane inci boncuk gitmektedir. Patiğin genişliği 19 ilmekle başlanıyor. Baklava dilimi örgü modeli de yapılmaktadır. Haroşa örgü ile örülüyor. Örgüye şişimize 19 ilmek atıp örgümüze başlıyoruz.

Bizim verebileceğimiz bilgiler bu kadar. Sonrası ise videonun tamamında yer alıyor. Önce malzemelerinizi tamamlayın. Sonra patik örmek için boş vaktinizde aşağıdaki videoyu izleyin.

Dikişsiz Patik Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir