İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İşlemeli Seccade Örnekleri

El yapımı işlemeli çeyizlik seccade örnekleri paylaştık. Lale desenli, etamin işleme çeyizlik seccade desenlerine buradan göz atabilirsiniz.

Etamin işi ile uğraşan hanımların en çok yaptıklarından biri de etamin seccade modelleridir. Bunun dışında farklı desenlerle de seccadeler işleniyor. Örneğin lale desenli seccadeler de en çok yapılan modellerden. Seccadeler kumaş üzerine işlenen desenler ile yapılıyor. özel iğne ip ve kumaş ile yapılan seccadeler çeyiz bohçalarına konuluyor. Hediyelik seccade olarak paylaştığımız modellerden desen seçebilirsiniz.

Seccade Örnekleri

Aşağıda onlarca seccade desenleri yer alıyor. Eğer siz de seccade yapacaksanız buradaki seccadelerden fikir sahibi olabilirsiniz. En çok tercih edilen seccade desenlerini paylaştık. Modellerin hepsi alıntıdır. Yapan arkadaşların ellerine sağlık.

Çeyizlik Seccade Örnekleri

Çeyizlerin olmazsa olmazları arasında gelen seccade modellerini umarım beğenirsiniz. Örneğin aşağıdaki mavi renkli seccade yapılışı kolay ve basittir. Eğer yeni başlıyorsanız bu modelden yapabilirsiniz. Sonra kendinizi geliştirerek daha çok işlemeli örneklere başlayabilirsiniz.

Çeyizlik Seccadeler

Lale desenli seccade modeli de en fazla yapılan örneklerdendir. Sizde eğer çiçek desenli seccade yapacaksanız lale desenli olanını tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki resimde de çok güzel modeller bulunuyor.

Desenli Seccadeler

Hanımlar el işi olarak uzun uğraşlar sonucunda bu seccadelerden yapıyorlar. Bir emek karşılığında yapılan bu seccadelerin ne kadar güzel göründüğünü görüyorsunuz? Gidip ne olduğunu ve hangi desen olduğu bilmediğiniz seccadelerden satın alacağınıza kendiniz yapsanız daha iyi. Son zamanlarda hac işareti seccadelere yerleştiriliyor. Lütfen eğer satın alacaksanız buna dikkat edin.

El işi seccadeler

Siyah kumaşlara yapılan desenler daha belirgin ve göz alıcı duruyor. Aşağıdaki siyah seccadelere bakarsanız üzerindeki desenlerin kendini gösterdiğini göreceksiniz.

El yapımı seccadeler

Paylaştığımız seccade örnekleri sadece size görsel olarak paylaşıldı. Satış söz konusu değildir. Sitemizde seccade satışı yapmıyoruz. Eğer satın almak istiyorsanız bu iş ile uğraşıp yapı satan dünya kadar insan var. Onlarada facebook ve instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Çeyizlik el işleri yapan bayanlara istediğiniz modelin resmini kaydedip göndererek sipariş verebilirsiniz.

Hediyelik Seccadeler

Ve seccade paylaşımlarımızın sonuna geldik. En çok beğendiğiniz seccade modellerini aşağıdan yorum yazarak bildirebilir misiniz? Bizde sizin zevklerinizi öğrenip ona göre yeni model paylaşımları yapacağız.

Bir yorum

  1. filiz 9 Ekim 2017

    Ben daha çok güllü olan seccadeleri seviyorum onlarında yapılışı çizelge olarak atarsanız yapacağım .teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir