İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Salon Takımı Danteli Yapılışı

Motiflerden oluşan salon takımı danteli yapılışı sitemize eklenmiştir. Çeyiz bohçalarında bulundurmanız için sizlerde yapabilirsiniz.

Detaylı olarak anlatımlı olarak salon takımı dantelini sitemizde paylaştık. İp ören bayan 6 katlı dantel ipi 50 numara. Tığ ise 16.08mm. İlk olarak zincir çekerek salon takımı danteli yapılışı işine başlıyoruz. 5 zincir çekerek başlıyoruz. Geri dönüp ilk zincirin içine batarak bir sık iğne yapıp bir yuvarlak halka oluşturuyoruz. Bu halkanın içine de trabzanlar yapılacak. Trabzan sayısı 8 olacak.

Çeyizlerin olmazsa olmazları arasında salon takımı dantelleri de yer alıyor. El işi yapılan bu danteller çeyiz bohçalarında bulundurulması gerekiyor. Geçmişten günümüze hanımlar hazırlamış oldukları çeyizlikler arasında salon takımları bulunduruyorlar. Sizlerde çeyiz için salon takımı yapmak danteli yapmak istiyorsanız bu modele göz atabilirsiniz. Paylaştığımız videoda salon takımı danteli yapılışı detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

blank

Daha önceki bir yazımızda Vitrin Takımı Danteli Yapılışı modelini yayınlamıştık. Şimdi ise salon takımı danteli yapımı paylaşalım dedik. Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki salon takımı yapılışını dikkatli bir şekilde izlemek.

Salon Takımı Danteli Yapımı Anlatımlı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir