İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pike Takımı Danteli Yapımı

Pike takımı dantelleri tığ oyası ile yapılabiliyor. Pike takımı kenarı yapmak isteyenlere, bu yazımızda tığ ile pike takımı danteli yapımı yer alıyor.

Pike takımı kenarları yapmış olduğunuz danteller ile süslenebiliyor. Bu danteller kimi zaman tığ oyası kimi zamanda iğne oyası ile yapılabiliyor. Geçmişten günümüze hiç bir zaman önemini kaybetmeyen pike takımı dantelleri el işi ile süsleniyor. Anadolu hanımları yapmış olduğu danteller ile pike takımlarının daha güzel görünmesini sağlayabiliyor.

Yeni evlenecek olan gençler için pike takımı yapacağınız zaman onları süslemek için dantel de yapmanız gerekiyor. Dantelli Pike Takımı Modelleri yazımızda pike takımlarını paylaşmıştık. Fakat nasıl yapıldığını ise ilk defa bu yazımızda paylaşıyoruz. Ayrıca yastık pikeleri için yastık kılıfı dantelleri paylaşmıştık. Fakat bu dantellerin nasıl yapıldığı sadece bu yazımızda yer alıyor.

Ören hanım kanalında yayınlanan güzel bir dantel örneğinin yapımını siz değerli ziyaretçilerimiz için paylaşıyoruz. Videolu olarak paylaştığımız pike takımı dantelini sizlerde çok beğeneceksiniz. Tığ ile yapılan bu modeli tığ seven hanımlar çok sevecekler. Daha önce eline tığ almış olan bir hanımın rahatlıkla yapabileceği dantel modelidir.

Pike Takımı Danteli

Kısa bir süre içerisinde pike takımı dantelinin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterli olacaktır. Elinize çay veya kahvenizi alıp videoyu başlatarak sizlerde pike takımı danteli yapılışını öğrenin. Aklınıza takılanları aşağıdaki yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Pike Takımı Danteli Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir