İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karnıbahar Örgü Modeli İle Şal Yapılışı

Karnıbahar örgü modeli ile şal yapılışı sitemizde yayınlamıştır. Kendinize güzel bir şal yapmak istiyorsanız karnıbahar örgü modelini seçebilirsiniz.

5 numara şiş ve 2 adet angora ip kullanılmıştır. Gayet şık ve hoş bir model. Yaklaşık 52 cm eni, 1.8 metre civarı da boyu. Kenarları yarım model konulmakta. Başlangıç yarım model olarak konulmuş. Daha sonra 5 tane bütün model uygulanarak bir tane daha yarım model ile bitilmiştir. Kenarlardaki yarım modeller 7 ilmek 1 tane modelin bitiminde diğer modelin bitimine kadar olan kısmı 17 ilmek. Alarda devam eden kısım ise 5 ilmek. Toplamda ise 104 ilmek başlanılarak örülüyor.

Bu modele başlarken ya 1 numara kalın şiş ile başlayın ya da ikili şiş ile başlayın ki başlangıç kısmı büzülmesin. Başlangıçtaki yarım model için 7 ilmek atarak başlıyoruz.

blank

Aşağıdaki video size daha fazla bilgi verecektir. Videoyu izlerseniz karnıbahar örgü modeli ile şal yapılışının ne kadar kolay olduğunu da görebilirsiniz. Örgü bilmeyenlerin dahi videoyu dikkatli izlemeleri sonucunda bu modeli öğrenebileceklerini söyleyebilirim. Hadi şimdi bu şalın nasıl yapıldığına bir göz atalım.

Karnıbahar Örgü Modeli İle Şal Yapımı VİDEO

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir