İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kolay Örgü Patik Yapılışı Anlatımlı

Kolay örgü patik yapılışı arayanlara anlatımlı olarak şiş işi ile boncuklu bayan patik örneğini paylaştık. Bu örnek ile süzde yün patikler örebilirsiniz.

Boncukları iğne yardımı ile geçirdim… Patiklik ören bayan Dora şiş numarası 3.5 ( Model Tuzlu Kahve sayfasından alıntıdır. )

Daha önceki yazımızda Şiş işi boncuklu patik yapılışı paylaşmıştık. Yine farklı anlatımlı bir model paylaşalım dedik. Aşağıdaki modelin ilmek sayıları verilmiştir. Örgüden biraz anlıyorsanız nasıl yapıldığını zaten çabucak öğreneceksiniz. Kolay patik yapılışı arayanlar için harika model. Kalın yün ip kullanırsanız ayaklarınız daha sıcacık kalır.

Kolay Patik Yapılışı

Kolay Örgü Patik Yapılışı Anlatımlı 1

40 ilmek başladım, 17 sıra 3 düz 2 ters , 2 düz sonda yine 3 düz ördüm… 2 boncuk takıldıktan sonra , kenarlara 4 boncuk koyup , ortadaki 2 boncuğun yan taraflarından artırma yaparak 2 boncuk yaptıktan sonra. 

Kolay Örgü Patik Yapılışı Anlatımlı 2

Bu şekilde 12 tane boncuk ördükten sonra, sadece ortada artırma kısmı 15 boncuk olana kadar örülecek… Daha sonra 8 diş haroşa örüp 10 ilmek ile patik tabanı toplanacak ve ilmek alarak patik tamamlanacak.

Kolay Örgü Patik Yapılışı Anlatımlı 3

Kolay Örgü Patik Yapılışı Anlatımlı 4

Bir yorum

  1. Burcu Güneş Burcu Güneş 16 Mayıs 2017

    Patik yapılışı gerçekten çok kolaymış. Herkese tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir