Hobiler

Kravat Patik Modeli Yapılışı

Kravat Patik Modeli Yapılışı

Yakalı ve kıravat varmış gibi görünen Tunus işi patik yapımını sizlerle paylaşıyoruz. Örgü Tunus işi patik modellerinde yeni bir model ile karşınızdayız.

Örgü bayan patik modellerinde yeni bir model. Kravat takılı bir gömleğe benzeyen patik ile karşınızdayız. Yakalı ve kravat takılı gibi görünecek olan patik modeli harika görünüyor. Yazılı anlatımlı olarak bu patiği aşağıda yayınladık. Resimlerin üzerinde yazılar yer alsa da anlamayanlarınız olur diye her resmin altına açıklamasını yaptık.

Kravat Patik Yapılışı

 

Mor ip ile32 zincir çektim. Üzerine 30 ilmek çıkardım. İkinci sırada 11 mor, 1 siyah, 6 mor, 1 siyah 11 mor, bu şekilde 15 sıra yaptım. 16. sırayı siyah ile yaptım.

Siyah ip ile yaptığımız sıradan sonra 14 ilmek kalana kadar eksiltiyoruz.

Arka tarafını hem arttırıp hem birleştiriyoruz. 30 olana kadar arttırmayı her defasında birleştirdikten sonra çıkan ilmeği alıyoruz.

Bu şekilde arkasını tamamlıyoruz.

Ben ipimi koparmadan yan tarafa geçip öyle örüyorum. Bunun için 6 zincir çektim bu şekilde örmeye başladım. Her iki taraftan 6 ilmek alt tarafa 30 ilmek. 25 sıra ördüm.

Topuğunu yapmak için 14 ilmek çıkarttım.

8 sıra 14 ilmek ile yaptım. 9. Sırada 2 tane eksilttim. 10 sıra 12 ilmek yaptım. 12. sırada 2 tane eksilttim. 12. sırada 10 ilmek yaptım. 13. sırada 2 eksilttim. 14. sırada 8 ilmek yaptım. Topuğumuz bu şekilde olacak.

Etrafını siyah ip ile sık iğne yaptım.

Yakasını yapmak için 12 zincir çektim. Üzerine 10 ilmek çıkardım.

Patiğimizi ön taraftan tam ortalayıp yakasını örmeye başlıyoruz.

Eksiltme ya da arttırma yapmadan 10 ilmekle patiğin etrafını tamamen örüyoruz. Atlama yapmadan yaptığımız sık iğnenin üzerine hep öreceğiz.

Bu şekilde yakasını tamamlıyoruz.

Yakasının etrafını mor ip ile sık iğne yaptım.

Düğmesi için, sihirli halka üzerine 15 trabzan yapıyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ