İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kravat Patik Modeli Yapılışı

Yakalı ve kıravat varmış gibi görünen Tunus işi patik yapımını sizlerle paylaşıyoruz. Örgü Tunus işi patik modellerinde yeni bir model ile karşınızdayız.

Örgü bayan patik modellerinde yeni bir model. Kravat takılı bir gömleğe benzeyen patik ile karşınızdayız. Yakalı ve kravat takılı gibi görünecek olan patik modeli harika görünüyor. Yazılı anlatımlı olarak bu patiği aşağıda yayınladık. Resimlerin üzerinde yazılar yer alsa da anlamayanlarınız olur diye her resmin altına açıklamasını yaptık.

Kravat Patik Yapılışı

 

blank

Mor ip ile32 zincir çektim. Üzerine 30 ilmek çıkardım. İkinci sırada 11 mor, 1 siyah, 6 mor, 1 siyah 11 mor, bu şekilde 15 sıra yaptım. 16. sırayı siyah ile yaptım.

blank

Siyah ip ile yaptığımız sıradan sonra 14 ilmek kalana kadar eksiltiyoruz.

blank

Arka tarafını hem arttırıp hem birleştiriyoruz. 30 olana kadar arttırmayı her defasında birleştirdikten sonra çıkan ilmeği alıyoruz.

blank

blank

Bu şekilde arkasını tamamlıyoruz.

blank

Ben ipimi koparmadan yan tarafa geçip öyle örüyorum. Bunun için 6 zincir çektim bu şekilde örmeye başladım. Her iki taraftan 6 ilmek alt tarafa 30 ilmek. 25 sıra ördüm.

blank

blank

blank

Topuğunu yapmak için 14 ilmek çıkarttım.

blank

8 sıra 14 ilmek ile yaptım. 9. Sırada 2 tane eksilttim. 10 sıra 12 ilmek yaptım. 12. sırada 2 tane eksilttim. 12. sırada 10 ilmek yaptım. 13. sırada 2 eksilttim. 14. sırada 8 ilmek yaptım. Topuğumuz bu şekilde olacak.

blank

Etrafını siyah ip ile sık iğne yaptım.

blank

Yakasını yapmak için 12 zincir çektim. Üzerine 10 ilmek çıkardım.

blank

Patiğimizi ön taraftan tam ortalayıp yakasını örmeye başlıyoruz.

blank

Eksiltme ya da arttırma yapmadan 10 ilmekle patiğin etrafını tamamen örüyoruz. Atlama yapmadan yaptığımız sık iğnenin üzerine hep öreceğiz.

blank

Bu şekilde yakasını tamamlıyoruz.

blank

Yakasının etrafını mor ip ile sık iğne yaptım.

blank

Düğmesi için, sihirli halka üzerine 15 trabzan yapıyoruz.

blank

blank

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir