Hobiler

Örgü Bebek Elbisesi Yapılışı

Örgü bebek elbisesi yapılışı ile 1-2 yaş aralığındaki bebeklere elbiseler yapabilirsiniz. Ayrıca etek boyunu uzatarak büyük yaşlar için de örebilirsiniz.

Bir mor aşkının sonuna gelmiş bulunuyorum. Kendim tasarladım diye demiyorum ama ben çok beğendim. 💜💜💜💜💜Günlerdir çok hastayım fena üşütmüşüm ama bu güzelliğe bakmak iyi geliyor 💝 halasının prensesi güzel günlerde giysin inşallah 💝

Himalaya perlina ve 3 numara şişle ördüm . 2 yumaktan biraz fazla ip kullandım. 92 ilmek başladım 5 sıra haroşa ördükten sonra kenar bantları için 8 haroşa 1 Dola 1 düz 2 ters 1 Dola 1 düz 2 ters şeklinde sırayı tamamlıyoruz. Toplam 26 dilim oluşuyor. Artırmalar toplam 8 defa yapıldıktan sonra kapatmaya başlıyoruz. Sisimizde toplam 300 ilmek oluşuyor. 52 ilmek önlere 55 ilmek kollara kalanları arka için ayırıyoruz . Kollara Fırfırlı örneği yapıyoruz. Ön ve arka eteğini ayrı ayrı ördüm . Yanlarda dikişle birleştirdim. Kolları ayırdıktan sonra 20 sıra daha ördüm ve kurdele geçirmek için 1 artırıp 1 kestim. Bel kısmını büzgülü yapmak için artırma yaparak ilmek sayısını 132 ilmeğe çıkardım . Ajurlu örneği yerleştirip etek ucuna yine Fırfır yaptım . Fırfırları 4 ters 1 Dola şeklinde yaptım. Kolay gelsin inşallah anlaşılır olmuştur.

Örgü Bebek Elbisesi Yapılışı 1

Örgü Bebek Elbisesi Yapılışı 2

                                                                   Örnek Mervenin Örgü Dünyası sayfasınan alınmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ