İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Örgü hırka yakası yapımı

Örgü hırka yakası yapımı ile hırka yakası nasıl yapılır diyenlere yardımcı olmak istedik. Bebek hırkası yapmak isteyenler için hırka yapılışı sitemizdedir.

Örgü hırka yakası yapmayı merak edenlere nasıl yapıldığını göstermek için bu yazımızı paylaşıyoruz. elaydi_knitting sayfasının paylaşmış olduğu örgü hırka yakası yapılışının detaylarını sizler için sitemizde yayınladık.

Hırka ve yelek yaparken işinize yarayacak olan hırka yakası yapılışı ile yakadan başlamalı yelek ve hırkalarda yardımcınız olacak.

Hırka Yakası Yapımı 

Hırka yakasını sizlerden çok soran oldu, yapılışını resimli anlatmaya çalışıcam umarım başarırım. İpim nako lüks minnoş, mil 3.5 numara
1.5 yaş için 50 ilmik le başlıyoruz, 9 sıra örüyoruz..

blank

Şimdi alt taraftan 2 inci sıradan bir ilmik çekip kesiyoruz, sonra yavaşça 2 parçayı ayrılana dek mil yardımıyla ayırıyoruz.

blank

Şimdi boşta duran ilmikleri mile takiyoruz, onuda yaptıktan sonra başka bir mil alıp öndeki ilmikleri düz örüyoruz, arkadaki ilmikleri ters örüyoruz, böylece hepsini tek mile takarak 100 ilmik oluyor..  3 haroşa örüyoruz sağ tarafta Düğme deliğini açıyoruz..  Artık yaka tamam devamında istediğiniz modeli yapabilirsiniz.. İnşallah anlatabilmişimdir.

blank

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir