Hobi

Örgü Kundak Yeleği Yapılışı

Bebekler için örgü kundak yeleği yapılışı sitemizde paylaşılmıştır. Kundaktaki bebekler için örgü yapmak isterseniz bu modeli deneyebilirsiniz.

Kundak Yeleği Yapılışı

Örgüye yeni başlayanlar için kol ve yaka oyma işlemi olmayan basit bir kundak yelek modeli gelsin. Arkadan 86 ilmek başladım ve öne doğru bütün olarak ördüm. Arkada kenarlarda 18 ilmek harosa diğerlerini düz örmeye devam ediyoruz 36 sıra haroşa ördükten sonra her iki kenardan 10 ar ilmek kesiyoruz. 24 sıra daha örüp kol ve yakayı ayırıyoruz. Kollar için 19 ilmek ayırıp ortadaki 24 ilmeģi kesiyoruz. 12 sıra örüp ortaya 24 ilmek atıyoruz . 4 sıra daha harosa ördükten sonra kenarlarda 8 ilmek haroşa örerken ortadaki baklava desenini yapıyoruz . Ama sizler istediğiniz modeli yapabilirsiniz. Yada düz örüp sonradan isleyebilirsiniz. En son tığla fiyonk örüp düğmelerini dikiyoruz. Benim 1 yumaktan çok az ipim kalınca üstüne tığla bir saç bandı ördüm .

Ben arkadan one doğru bütün ördüm ama isterseniz önden de başlayıp arkaya doğru örülebilir.

Kundak Yeleği

Mervenin Örgü Dünyası sayfasına teşekkürler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. eylul dedi ki:

  Bu yelek 86 ilmek diyo ama cok buyuk olmaz mi yeni dogan bebek icin ?

 2. SELMA DURAN dedi ki:

  ABUK SUBUK Bİ TARİF KAÇ YAŞ İÇİN KAÇ NUMARA ŞİŞLE ÖRÜLDÜ. KAÇ ÇİLE LAZIM

  1. hobiler dedi ki:

   Örgüden anlayanlar için paylaşmıştık bunu. Yapabilenler zaten yapıyorlar. Diğer modellerimize bakabilirsiniz detaylı anlatımı olan modellere

BİR YORUM YAZ