Lif Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

 
Anlatımlı lif modellerimiz yuvarlak kalpli lif yapımı ile devam ediyor. Yine çok beğeneceğiniz bir lif...
Banyoda kullanılan örgü lifler, 2018 lif modelleri, yeni lif örnekleri ile ilgilenen hanımlar yazımızda tığ...
Çiçek desenli lif yapılışı, baklava dilimi lif yapımı ikisi bir arada. Hem çiçek desenli hemde...
Kırmızı beyaz renklerde çiçekli bir lif yapmak istermisiniz? Kolay lif arayan hanımlara çiçekli lif modelinin...
Çiçekli lif arayanlar için laleli lif modeli yapılışı. Örgü lifler arasından lale desenli lif modeli...
Zigzag örgü modeli ile lif yapımı aşamaları. Kolay ve şık bir lif modeli arayanlara el...
Lif örnekleri arayanlar için çok güzel modeller paylaştık. Aysunun Göz Nuru instagram sayfasında yayınlanan birbirinden...
Sade lif isteyenler kilim desenli lif modeli yapılışı ile nasıl yapıldığını öğrenmek ister misiniz? Basit...
Lif takımı yapmak isteyen hanımlara yıldız lif modelinin yapımını paylaştık. Ören hanım kanalında yayınlanan takım...
Evlenen ve evlenecek olan genç kızlar için yeni gelin lif modeli yapılışı. Çeyizlere örgü lif...
Kare yeni kelebekli lif modeli yapılışı. Yapımını türkçe videolu olarak paylaştığımız en güzel lif modelleri...
Anlatımı en çok istenen örgü papatya bahçesi lif yapımı burada. Papatyalı lif modeli yapım aşamalarına...

Lif Modelleri

Lif modelleri arayanlara arşivimizden yüzlerce örnek ve anlatımlı modeller.

Örgü lifler, temizliklerine dikkat eden, titiz insanların öncelikli tercihi olmasının yanında kadınların çok sevdiği, çeşit çeşit modellerle işlenmiş çeyizliklerden biri olarak da karşımıza çıkıyor. Tüm zamanların en çok rağbet gören el işlerinden biri olmasıyla birlikte, çeşitli lif örnekleri ev hanımlarının da her daim örmekten keyif aldıkları ve birbirinden güzel çeşitler ortaya çıkardıkları örgülerden biri olmuştur.

Özellikle ülkemiz kadınlarının adeta usta olduğu lif modelleri konusunda, her geçen gün bütün çeşitlere, modellere, desenlere ve şekillere bir yenisi ekleniyor. Anadolu kadınlarının ellerinden çıkan banyo lifleri adeta insanın aklını hayalini durduracak güzellikte.

Örgü lifler, internette yer alan yüzlerce örneğin bulunması ve her geçen yıl eski modellere yeni lif modellerinin eklenmesi sebebiyle ev hanımlarının artık örnek bulma sıkıntısı da olmadığı için örmekten keyif aldıkları el işi örgülerin başında geliyor. Sitemizde hoşunuza gidecek bir sürü model bulmanız mümkün.

En güzel lif modellerini nasıl bulursunuz? 

Çeşitli yöntemlerle yapılan örgü lif modellerinin yapımında ev hanımları daha çok şiş ya da tığ ile örülen örnekleri tercih ediyor. En çok tercih edilen lif örneklerinin başında örümcek ve fıstık örnekleri kullanılarak yapılmış birbirinden güzel modeller geliyor. Bu sebeple özellikle çeyizlerde yer alan örneklerin çoğunluğunu bunlar oluşturuyor. Renkli yünlerle, iplerle harika desenler oluşturarak harika bir banyo lifi ortaya çıkarmak aslında herkesin yapabileceği bir iş. Bunun için tığ işi ya da şiş ile örülebilecek bir model seçip, rengine ve örneğine karar vermelisiniz.

Lif örnekleri araştırmanızda internette sınırsız sayıda çeşit bulabileceğiniz gibi nasıl yapılacağını da anlatan videolu veya resimli anlatımlı örnekler bulabilirsiniz. Çok kolay örnekler de mevcut, çok emek gerektiren zahmetli örgüler de. Kesinlikle emin olabilirsiniz ki banyo lifi örmekte sizi en az uğraştıracak şey hoşunuza gidecek lif örnekleri bulmak olacaktır. Yüzlerce örneği neredeyse her yerden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Lif örmede nasıl bir ip tercih edilmeli?

Lif örmek için tercih edebileceğiniz çeşitli ipler var. Genel olarak kullanabileceğiniz orlon ipler, yünler gibi değişik türde ipler bulunmaktadır. Tabi son zamanlarda çıkmış  özel lif ipleri de satılmaya başlandı. Tercihinizi bu lif iplerinden yana kullanırsanız daha iyi olacaktır. Çünkü lif örneklerinde dikkat edilecek en önemli konulardan birisi de ip seçimidir. 2018 lif modelleri arasında yüzlercesini bulabileceğiniz örneklerde lif iplerini tercih etmenizi öneririz.

Lif modelleri İle Çeyiz Hazırlığı

Yapmak istediğiniz lif türüne göre örneğin türü de değişiyor. Mesela çeyiz için hazırlananlarda oldukça süslü ve şık örnekler tercih edilirken, günlük hayatta kullanılacak lifler için daha çok sade örnekler ve kullanışlı modeller tercih ediliyor. Kolay örneklerle hemencecik örebileceğiniz modeller sınırsız sayıda ve birbirinden güzeller. Aynı şekilde şık modellerin de yüzlercesi mevcut.

En yeni 2018 lif örnekleri arasında tığ işi lifler daha çok popüler gözüküyor. Bunların arasında çeşitli desenler içeren örgü liflerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Çeyizlik lifler için örnekler arasında üzerinde gelin damat veya kabarık gelinlik olan, örgü çiçeklerle süslenmiş, kalp desenleri veya isimlerin yazılı olduğu modellerin kurdelelerle, boncuklarla ve tüllerle süslenmiş olanları bulunuyor.

Ayrıca hayvan desenlerinin yer aldığı banyo lifleri de çok popüler. Örneğin kuğu, ördek, penguen, kuş figürlerinin işlendiği kare şeklinde, kalp şeklinde veya el sokmalı olan türlerde yapabileceğiniz yüzlerce model bulabilirsiniz. Çiçek, elbise, bebek şekilleri, yuvarlak, çilek gibi değişik şekillerde örülmüş modeller en çok tercih edilen modellerin başınca geliyor.

 
Toplam 6 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...Son »
141 Sorgu Yapıldı. 0,241 Saniyede Oluşturuldu.